اخبار / استانی

امدادرسانی به مصدومان ۵ حادثه در خراسان رضوی

رئیس اداره عملیات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از وقوع ۵ حادثه در خراسان رضوی با ۱۳ حادثه‌دیده، ۷ مصدوم و یک فوتی خبر داد و گفت: پس از امدادرسانی به مصدومان توسط امدادگران جمعیت هلال احمر، ۲ مصدوم به مراکز درمانی انتقال یافتند.

۴ ماه قبل

امدادرسانی به مصدومان ۵ حادثه در خراسان رضوی

به گزارش جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، علیرضا فضلیانی از وقوع ۵ حادثه در خراسان رضوی با ۱۳ حادثه‌دیده، ۷ مصدوم و یک فوتی خبر داد و گفت: پس از امدادرسانی به مصدومان توسط امدادگران جمعیت هلال احمر، ۲ مصدوم به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی با بیان اینکه بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در کیلومتر ۲۰ محور تربت حیدریه به باخرز، ۳ نفر مصدوم شدند، افزود: نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر پس از انجام اقدامات اولیه درمانی، یکی از مصدومان که یک آقای ۲۵ ساله بود را به علت آسیب گردن و ستون فقرات و کمر به مرکز درمانی نهم دی انتقال دادند.

رئیس اداره عملیات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از واژگونی یک دستگاه خودروی سواری سمند نیز خبر داد و بیان کرد: این ‌حادثه در کیلومتر ۱۵ محور نقاب به جاجرم اتفاق افتاد و ۵ حادثه‌دیده در پی داشت که پس از رهاسازی محبوسان، مصدوم که یک آقای ۲۰ ساله بود توسط اورژانس به مرکز درمانی منتقل شد.

فضلیانی با اشاره به واژگونی یک دستگاه موتورسیکلت در کیلومتر ۲۵ محور تربت جام به فریمان (ابتدای روستای تقی‌آباد)، تشریح کرد: راکب این موتورسیکلت که یک آقای ۲۵ ساله بود دچار آسیب در ناحیه دست شد که با خودداری از انتقال به مرکز درمانی، توسط امدادگران به صورت سرپایی مداوا شد.

وی با اشاره به اینکه نزاع دسته‌جمعی در روستای شورلق سرخس، ۳ حادثه‌دیده، ۲ مصدوم و یک فوتی بر جای گذاشت، اظهار کرد: مصدومان این نزاع که دچار آسیب سر و قفسه سینه بودند و یکی از آنان بدون داشتن علائم حیاتی بود، به پست امدادی منتقل شده بودند که در حین احیای قلبی بیمار بدون علائم حیاتی، وی و ۲ مصدوم دیگر به مرکز درمانی تحویل داده شدند.

رئیس اداره عملیات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از ارائه خدمات درمانی به یک مراجعه‌کننده به پایگاه کمپ غدیر نیز خبر داد و گفت: امدادگران پایگاه غدیر اقدام به مداوای سرپایی این خانم ۳۴ ساله که دچار سوختگی صورت شده بود، کردند.