اخبار / حوادث

امدادرسانی به هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی در ۱۱ استان کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در تشریح عملیات امدادرسانی در سیل و آبگرفتگی‌ ۱۱ استان کشور از روز اول تا چهارم آذرماه،  گفت: در این مدت به ۳۰۷ تن امدادرسانی شده است.

امدادرسانی به هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی در ۱۱ استان کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی با اشاره به عملیات امدادگران در سیل و آبگرفتگی از اول آذرماه تا ساعت ۶ صبح امروز چهارم آذر گفت: در این مدت ۱۱ استان اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان و مازندران تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی بوده اند.

وی با بیان اینکه در این مدت در ۲۲ شهر، روستا و منطقه عشایرنشین امدادرسانی انجام شد، افزود: ۳۰۷ تن خدمات امدادی دریافت کردند. همچنین ١۸ تن اسکان اضطراری یافته و ۱۴ تن به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به رهاسازی ۴ خودرو از مسیر سیلاب گفت: ۴ نفر نیز در رودبار چیره، فومن و گیلان مفقود شده اند.

سلیمی با اشاره به اینکه در این مدت ۵۰ تیم عملیاتی شامل ۱۹۲ امدادگر فعال بودند، بیان کرد: تخلیه آب از ۳۲ واحد منزل مسکونی انجام شده و عملیات امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

بازدید: 202

دیدگاه کاربران