اخبار / حوادث / ستادی

امدادرسانی به ۱۲۷۰ نفر در ۴ استان درگیر سیل‌وآبگرفتگی/ اسکان اضطراری ۶۰۴ نفر در ۷ روز گذشته

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در تشریح عملیات سیل و آبگرفتگی در چهار استان کشور طی هفت روز گذشته گفت: در این مدت امدادگران هلال احمر به یک‌هزار و ۲۷۰ نفر امدادرسانی کردند.

۱ هفته قبل

امدادرسانی به ۱۲۷۰ نفر در ۴ استان درگیر سیل‌وآبگرفتگی/ اسکان اضطراری ۶۰۴ نفر در ۷ روز گذشته

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی اظهار کرد: از روز نهم تا ساعت ۵ صبح ۱۶ مهرماه، چهار استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فارس و هرمزگان و ۱۷ شهرستان خاش، سرباز، سیب و سوران، سراوان، فنوج، مهرستان، زیرکوه، داراب، شیراز، قیر و کارزین، فسا، خنج، لارستان، زرین دشت، بندرعباس، جاسک و میناب متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند و امدادگران و نجاتگران هلال احمر در ۳۹ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین، به یک‌هزار و ۲۷۰ نفر خدمات امدادی ارائه کردند.

وی با اشاره به اینکه در سیل و آبگرفتگی هفت روز گذشته، پنج نفر جان خود را از دست دادند، افزود: در این عملیات، چهار نفر به مراکز درمانی منتقل شدند، ۶۰۴ نفر اسکان اضطراری یافته و ۱۸ دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در عملیات سیل و آبگرفتگی هفت روز گذشته، در مجموع ۳۸۷ امدادگر و نجاتگر در قالب ۹۶ تیم عملیاتی به متاثران از سیل امدادرسانی کردند. همچنین در این عملیات ٩٢ دستگاه چادر، ٣٩۴ تخته پتو، ١۵٠ تخته موکت، ٨٧ ست شست‌وشو، ۸۶۳ قوطی انواع کنسروجات، ۲۰۵ کیلوگرم قندوشکر، ۲۲۵ کیلوگرم برنج، ۱۹۹ بسته غذایی و ۱۰۰ کیلوگرم حبوبات میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده است.

به گفته سلیمی، امدادرسانی در سیستان و بلوچستان و هرمزگان ادامه دارد.