اخبار / ستادی

امدادرسانی به ۶۱ هزار سیل زده گلستانی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: تا ساعت ۱۵ دوشنبه ۵ فروردین به ۶۱ هزار و ۱۲۹ سیل زده امدادرسانی شد.

۴ هفته قبل

امدادرسانی به ۶۱ هزار سیل زده گلستانی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛ دکتر محمد علی هروی گفت: در مجموع ۱۰ هزار و ۱۹۰ باب منزل مسکونی از آب تخلیه و ۱۰ هزار و ۹۵۰ نفر هم در مراکز اسکان اضطراری مستقر شدند.

دکتر هروی با بیان این که ۱۹ نفر انتقال به بیمارستان و پنج نفر هم سرپایی مداوا شدند، گفت: از ابتدای حضور بالگرد ها در گلستان در مجموع ۸۵ ساعت پرواز توسط بالگردهای هلال احمر صورت گرفته است و علاوه بر توزیع اقلام حیاتی و زیستی بین سیل زدگان سه بیمار بد حال هم به مناطق درمانی منتقل شد.
به گفته وی در عملیات های هلال احمر ۶ فروند بالگرد ۱۷ فروند قایق موتوری و بیش از ۳۰۰دستگاه انواع تجهیزات سنگین و نیمه سنگین به کار گرفته شده است.
هروی بیان کرد: دو هزار و ۴۰۰ امدادگر در قالب ۵۷۰ تیم در ۱۰ شهر استان مشغول امدادرسانی به آسیب دیدگان از سیل و بلایای طبیعی هستند.
وی ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی از مناطق سیل زده، نیروهای امدادی، تجهیزات لازم و اقلام ضروری به حد کفایت در منطقه وجود دارد و برای امدادسانی در این شرایط بحرانی، نیازی به کمک های مردمی و حضور افراد عادی در منطقه نیست.
هروی گفت: بیش از ۶۱ هزار بطری آب معدنی، دو هزار و ۱۹۵ تخته چادر، ۲۶ هزار و ۲۹ قوطی کنسرو، ۱۴ هزار تخته پتو، ۲۸ هزار و ۹۲۱ بسته غذایی، ۵۳۰ ست بهداشتی، ۴۵ هزار و ۵۳۷ پرس غذای گرم بین سیل زدگان تقسیم شده است.