اخبار / ستادی

امدادرسانی به ۶۳۲ هزار متاثر از حوادث جوی در کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح جزئیات امدادرسانی در حوادث کشور از ۲۵ اسفند ۹۷ تا امروز گفت: در طول این مدت به ۶۳۲ هزار نفر از هموطنان در حوادث سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک امدادرسانی شده است.

۲ ماه قبل

امدادرسانی به ۶۳۲ هزار متاثر از حوادث جوی در کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی با تشریح گزارش عملیات در استان های متاثر از سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک از تاریح ۲۵ فروردین ۹۷ تا امروز (۷ اردیبهشت ۹۸) گفت: در طول این ایام در ۳۱ استان کشور و بیش از ۳۸۰۰ شهر، روستا و محورهای کوهستانی به ۶۳۲ هزار نفر امدادرسانی شد.

رئیس سازمان امداد و نجات اضافه کرد: بیش از ۳۰۶ هزار نفر از هموطنانمان نیز اسکان اضطراری داده شدند و ۸۳۴۵ نفر نیز توسط نیروهای امدادی و بالگرد به مناطق امن منتقل شدند.

وی با اشاره به رهاسازی ۴۸۲۱ دستگاه خودرو از برف و تخلیه ۷۹۳۰ باب منزل از آب، به نیروی امدادی به کار گرفته شده در عملیات ها اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۳ هزار نیروی عملیاتی در قالب ۵۳۰۰ تیم امدادی در حال فعالیت و امدادرسانی هستند. 

سلیمی با بیان اینکه در طول این مدت بالگردهای هلال احمر ۹۴۷ ساعت پرواز انجام داده اند گفت: بیش از ۷۹۳ هزار کیلوگرم اقلام غذایی و زیستی و همچنین ۲۸۲۰ نفر از امدادگران و نجاتگران در این پروازها منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: امدادرسانی در ۱۰ استان کشور شامل ایلام، گلستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، خراسان شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد.