اخبار / ستادی

امدادرسانی به ۶۴ هزار زائر در قرارگاه های مرزی/ انتقال ۲۲۸ تن به مراکز درمانی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات امدادی به ۶۴ هزار و ۲۳۳ زائر اربعین حسینی در قرارگاه های مرزی این سازمان خبر داد.

۸ ماه قبل

امدادرسانی به ۶۴ هزار زائر در قرارگاه های مرزی/ انتقال ۲۲۸ تن به مراکز درمانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با اعلام آخرین آمار خدمات ارائه شده از سوی امدادگران و نجاتگران هلال احمر در طرح امدادی اربعین ٩٧ (٢١مهر تا ۹ آبان) در قرارگاه های مرزی گفت: در مدت یادشده ۶۴ هزار و ۲۳۳ زائر ورودی و خروجی از مرزهای بین المللی (مهران، شلمچه و چزابه) برای دریافت خدمات امدادی به قرارگاه های مرزی هلال احمر مراجعه کرده اند که از این تعداد ٢۴ هزار و ۵۴۸ نفر از خدمات سرپایی بهره مند و ۲۲۸ تن برای ارائه خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شده اند.
وی توضیح داد: همچنین در مدت یادشده از اجرای طرح امداد و نجات اربعین ۲۴ هزار و ۵۹۰ نفر از زائرین اربعین حسینی از خدمات اسکان اضطراری و موقت استفاده و ١۴ هزار و ۸۶۷ زائر نیز از خدمات پزشکی (آزمایش فشار و قند خون) بهره برده اند.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به خدمات سازمان امداد و نجات هلال احمر در عراق نیز، افزود: بر این اساس ٣٠ دستگاه آمبولانس و ٨ دستگاه اتوبوس آمبولانس و خودروها امدادی در حله، کاظمین، شهرنجف، مسیر پیاده روی بین نجف تا کربلا و شهر کربلا مستقر بودند و تا کنون ۲۱۶ مصدوم از عراق به مرزهای مهران، شلمچه و چزابه منتقل شده اند.
سلیمی افزود: همزمان با آغاز موج بازگشت زائران پیاده از مراسم اربعین، نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در پایگاه های ثابت، سیار و قرارگاه‌ های مرزی در حالت آماده باش کامل به سر می برند.
وی خاطرنشان کرد: نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر تا ۶ روز پس از اربعین در پایگاه‌های هلال احمر مستقر هستند تا خدمات امدادی را به هموطنان ارائه کنند.
رئیس سازمان امداد و نجات از زائران در حال بازگشت خواست که در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره ۱۱۲ به عنوان تنها شماره اضطراری ملی تماس بگیرند.

دیدگاه‌ها