اخبار / ستادی

امدادرسانی در ۱۱ استان متاثر از سیل در ۴ روز اخیر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی در ۱۱ استان متاثر از سیل در چهار روز اخیر خبر داد و گفت: در حال حاضر امدادرسانی در استان های خراسان جنوبی و رضویف سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان و هرمزگان ادامه دارد.

۱ هفته قبل

امدادرسانی در ۱۱ استان متاثر از سیل در ۴ روز اخیر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی در مورد جزئیات امدادرسانی در عملیات سیل و آبگرفتگی از تاریخ ۲۴ تا ۲۷ فروردین اظهار کرد: در پی بارندگی‌های و وقوع سیلاب‌ها، در ۱۱ استان ایلام،خراسان جنوبی،رضوی و شمالی،زنجان،سیستان و بلوچستان،فارس،کرمان،گلستان،هرمزگان و یزد امدادرسانی صورت گرفته است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امدادرسانی در ۱۰۵ شهر و روستای استان‌های نام برده صورت گرفته است افزود: این عملیات ها توسط ۱۴۸۲ امدادگر که در قالب ۳۸۲ تیم فعالیت کردند انجام شد و به ۱۴۱۰۲ نفر امدادرسانی کردند.

وی ادامه داد: همچنین ۲۸۸۹ نفر اسکان اضطراری داده شدند و ۱۴۳ نفر نیز به مکان امن منتقل شدند. ۴۰۲ منزل مسکونی نیز از آب تخلیه شد.

سلیمی با بیان اینکه ۱۶ دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شدند به توزیع اقلام میان حادثه دیدگان نیز اشاره کرد و گفت: ۴۶۸ دستگاه چادرف ۲۵۶۴ تخته پتو، ۸۰۸ تخته موکت، ۵۷۴۰ کیلوگرم نایلون، ۱۴۷۹ بسته غذایی، ۱۵۱۰ بطری آب معدنی، ۳۲۹۱ قوطی کنسروجات و ۹۵۳ قرص نان توزیع شد.

وی همچنین گفت: امدادرسانی در خراسان جنوبی و رضوی ،سیستان و بلوچستان،فارس،کرمان و هرمزگان ادامه دارد.