اخبار / حوادث

امدادرسانی نجاتگران ورزقان به مریض بدحال

نجاتگران ورزقان طی یک عملیات شبانه و نفس گیر در روز چهارشنبه ۱۴ فروردین توانستند به همراه تیم واکنش سریع استان آذربایجان شرقی به مریض بدحال ساکن روستای طویل از توابع شهرستان ورزقان امدادرسانی کرده و به مراکز درمانی انتقال دهند.

۴ ماه قبل

امدادرسانی نجاتگران ورزقان به مریض بدحال

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، بهمن زارع سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ورزقان در تشریح خبر گفت: حوالی ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۱۴ فروردین ماه ۹۸ به دنبال اعلام فرمانداری ورزقان مبنی بر وضعیت وخیم و اورژانسی مریض بدحال ساکن در روستای طویل از توابع شهرستان ورزقان، طی هماهنگی های انجام گرفته با مرکز عملیات استان جهت ارسال تجهیزات و خودروهای امدادی مورد نیاز، تیم واکنش سریع استان متشکل از ۷ نفر نجاتگر همراه با خودروی کمک دار و یک دستگاه خودروی آرگو برف رو به همراهی ۲ تن از نجاتگران جمعیت ورزقان و ۲ نفر از تکنسین های اورژانس شهرستان، حوالی ساعت ۱۸:۴۵ راهی روستای طویل شدند.

وی افزود: تیم امدادی بعد از رسیدن به منطقه ی مورد نظر از مسیر کوهستانی و صعب العبور با خودروی آرگو ، اقدام به تثبیت و بهبود وضعیت مریض بدحال کرده و وی را به بیمارستان شهرستان ورزقان انتقال دادند.

گفتنی است این عملیات بعد از ۱۳ ساعت تلاش مداوم و طاقت فرسا، در ساعت ۵ صبح پنجشنبه ۱۵ فروردین ۹۸ با همکاری عوامل راهداری مس سونگون و اورژانس شهرستان ورزقان با موفقیت پایان یافت.