اخبار / اربعین 98 / استانی

امدادرسانی هلال‌احمر ایلام به ۱۴۵ زائر مصدوم در ایام اربعین حسینی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: از ابتدای طرح امداد و نجات ویژه اربعین در روز ۱۳ مهر ماه تاکنون به ۴ حادثه جاده ای و ۱۴۵ زائر مصدوم خدمات امدادی ارائه شده است.

۱ هفته قبل

امدادرسانی هلال‌احمر ایلام به ۱۴۵ زائر مصدوم در ایام اربعین حسینی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، حسین عارفی گفت: این تعداد مصدوم از ۱۳ مهر ماه تاکنون در حوادث جاده ای و غیره جاده ای دچار حادثه و توسط امدادگران این جمعیت امدادرسانی شده اند.

عارفی افزود: از این تعداد ۵ نفر توسط آمبولانس های این جمعیت به مراکز درمانی منتقل و مابقی سرپایی مداوا شده و متاسفانه در این حوادث ۴ نفر جان خود را از دست دادند.

وی گفت: ۱۰۰ زائر به صورت رایگان از خدمات تست قند خون و فشار خون در پایگاه های هلال احمر استان بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام اظهار کرد: یک فروند بالگرد امدادی این جمعیت با هدف تسریع در عملیات امدادرسانی به مجروحان احتمالی حوادث در استان مستقر شده و در صورت نیاز اقدام به امدادرسانی می کند.

عارفی گفت: با توجه به حجم بالای تردد زائران اربعین حسینی در مرز مهران و به ویژه برای موج برگشت زائران، اردوگاه اسکان اضطراری هلال احمر با برپایی ۱۰ دستگاه چادر راب هال جهت همکاری با کمیته اسکان و تغذیه با ظرفیت ۳ هزار نفر در پایانه برکت توسط نیروهای هلال احمر برپا شده است.

وی افزود: امروز ۱۴۴ نفر از نجاتگران هلال احمر برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی به همراه ۳۰ دستگاه آمبولانس و هفت دستگاه اتوبوس آمبولانس از مرز مهران به کشور عراق اعزام شدند.