اخبار / استانی

امدادرسانی هلال‌احمر سمنان به ۹۲۰ حادثه‌دیده در شهریورماه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: امدادگران استان در شهریورماه جاری به ۹۲۰ نفر در حوادث مختلف امدادرسانی کردند.

۴ هفته قبل

امدادرسانی هلال‌احمر سمنان به ۹۲۰ حادثه‌دیده در شهریورماه

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان، مظفر محمدخانی با اعلام این خبر افزود: ۲۰۹ مورد حادثه در این مدت به وقوع پیوست که شامل ۷۰ حادثه جاده‌ای، ۱۱۷ خدمت حضوری، ۱۵ مورد خدمات شهری، چهار مورد امدادرسانی کوهستان، یک مورد آتش‌سوزی جنگل و مراتع و یک مورد حادثه صنعتی و کارگاهی بود.

وی بیان کرد: امدادگران جمعیت هلال احمر سمنان به ۳۵۸ نفر در حوادث جاده ای، ۵۳۰ نفر به صورت حضوری، هفت نفر در حوادث کوهستان و ۲۳ حادثه دیده شهری و دو نفر در حادثه کارگاهی در استان امدادرسانی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان تصریح کرد: علاوه بر خدمات و امدادرسانی، ۸۴ نفر توسط این جمعیت در صحنه های مختلف نجات یافتند و ۷۶ نفر به مراکز درمانی منتقل و هشت نفر سرپایی درمان شدند.

وی با اشاره به هفت مورد عملیات رهاسازی شهروندان از محل حادثه در این مدت، گفت: این خدمات توسط ۲۲۷ تیم عملیاتی انجام شد و تعداد کل نیروها ۵۲۹ نفر بود.

محمدخانی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان سمنان در این مدت، ۴۹۴ را نفر اسکان اضطراری داد، اضافه کرد: ۴۰ نفر در حوادث جاده‌ای و ۴۵۴ نفر در خدمات حضوری این جمعیت اسکان پیدا کردند. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه ۹۲ دستگاه آمبولانس برای امدادرسانی به مسافران در یک ماه گذشته به عملیات های مختلف اعزام شد، افزود: ارائه خدمات امداد و نجات برای همه مسافران در استان سمنان و سایر شهروندان در جاده ها به صورت ۲۴ ساعته ادامه دارد.

شهروندان در صورت قرارگرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح جاده ای و کوهستانی می توانند با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به انواع حوادث سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند.