اخبار / استانی

امدادرسانی هلال‌احمر فردوس به ۲۳۰ حادثه‌دیده

رئیس جمعیت هلال احمر فردوس گفت: نیروی های هلال احمر این شهرستان از ابتدای سال تاکنون در ۳۶ مورد حادثه خدمات امدادی لازم را به هموطنان ارائه کردند.

۱ ماه قبل

امدادرسانی هلال‌احمر فردوس به ۲۳۰ حادثه‌دیده

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان خراسان جنوبی؛ سید حسین لاژوردی با اعلام این خبر گفت: این حوادث ۲۶۸ آسیب‌دیده بر جای گذاشته که ۲۳۰ تن از خدمات امدادی استفاده کردند و در مجموع از ابتدای سال تا کنون، ۱۲۶ نیروی عملیاتی در قالب ۴۹ تیم در حوادث خدمات لازم را به هموطنان ارائه کردند.
وی افزود: به این منظور ۵۰ دستگاه خودرو در ناوگان امدادی شامل ۲۷ دستگاه آمبولانس، ۱۶ دستگاه خودروی نجات تیپ یک و ۲ و هفت دستگاه خودروی کمک‌دار سبک به کارگیری شد.
لاژوردی از افرایش ۸۸ درصدی حوادث سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در فردوس خبر داد و گفت: آسیب دیدگان حوادث نسبت به سال گذشته ۱۲۳ درصد افزایش داشته است و همچنین تعداد حوادث جاده ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۷ درصد و تعداد آسیب دیدگان این حوادث هم ۸۵ درصد افزایش داشته است.
وی یادآور شد: در طرح امداد و نجات تابستانه نیروهای امدادی از ابتدای تیر ماه در ۲ پایگاه ثابت و سیار هلال احمر، ۲۴ ساعته آماده باش بوده و برای ارائه خدمات امدادی ۲ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودروی نجات در این پایگاه‌ها مستقر است.