اخبار / حوادث

امدادرسانی هلال احمر به ۲ هزار مسافر زمستانی گرفتار در برف و کولاک

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۲ هزار و ۸۳ مسافر زمستانی گرفتار در ۳۰ محور کوهستانی ۹ استان که درگیر برف و کولاک هستند، خبر داد.

۶ ماه قبل

امدادرسانی هلال احمر به ۲ هزار مسافر زمستانی گرفتار در برف و کولاک

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا، مرتضی سلیمی با تشریح آخرین اقدام های انجام شده از سوی نیروهای امدادرسانی هلال احمر در ۲۴ ساعت گذشته گفت: طبق آخرین اخبار دریافتی مشخص شد که برف و کولاک، مسافران زمستانی را در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و مازندران را با مشکلاتی همراه کرده است.

وی توضیح داد: با تلاش امدادگران مستقر در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری استان های یادشده ۵۱۵ نفر از مسافران زمستانی که در میان آنان زنان و کودکان نیز مشاهده می شدند، با هدایت و راهنمایی نیروهای امدادرسان به پایگاه های امدادی از خدمات اسکان و تغذیه اضطراری هلال احمر بهره مند شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته نیروهای امدادرسان هلال احمر به ۲ مصدوم و مسافر زمستانی که درخواست کمک اضطراری داشتند خدمات سرپایی ارائه و سه مصدوم بدحال حوادث ترافیک را به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل کردند.

سلیمی اضافه کرد: در مدت زمان یادشده مقادیری پتوی امدادی برای محافظت از سرمازدگی و شماری بسته غذایی شرایط اضطراری عمومی در میان مسافران زمستانی در راه مانده توزیع شد و امدادگران توانستند با استفاده از تکنیک نجات فنی ۱۹۸ دستگاه خودروی در برف مانده را نیز به حرکت درآورند.

وی گفت: این خدمات رسانی توسط ۴۷ گروه آماده و واکنش سریع امدادی و با استفاده از ۱۷۸ نیروی عملیاتی امداد و نجات جاده ای انجام شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از عموم هموطنان و مسافران زمستانی خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت در سراسر کشور با شماره ۱۱۲ تماس بگیرند.

به گزارش ایرنا، بارش برف از دو روز پیش در برخی از استان ها آغاز شده است و از این رو پلیس راهور و مرکز مدیریت راه های کشور توصیه می کنند که از انجام سفرهای غیرضرور خودداری کنند و در صورت انجام سفر تجهیزات زمستانی و بویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

دیدگاه‌ها