اخبار / حوادث

امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی به ۱۲۹۶ حادثه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه در مجموع یک هزار و ۲۹۶ فقره حادثه از ابتدای امسال تاکنون در سطح استان به وقوع پیوسته است، گفت:  تعداد دو هزار و ۱۶ تیم عملیاتی هلال احمر برای  امداد رسانی به حادثه دیده‌ها اعزام شده اند.

۴ هفته قبل

امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی به ۱۲۹۶ حادثه

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، «محمد رحیم شهریاری» اظهار کرد: در ۱۱ماهه سال جاری در مجموع یک هزار و ۲۹۶ فقره حادثه در سطح استان به وقوع پیوسته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در این بازه زمانی به ۸۳۶ مورد حادثه جاده‌ای امداد رسانی شده است، افزود: از این تعداد ۸۷ مورد سیل و آبگرفتگی، ۲۲ مورد کوهستان،  ۱۷۵ مورد شهری، ۱۴۱ مورد خدمات حضوری، سه مورد کارگاهی، هفت مورد مناسبتی، یک مورد زلزله، شش مورد ریزش آوار، هفت مورد دریایی و ساحلی، ۲مورد آتش سوزی و ۹ مورد هم برف و کولاک بوده است.

شهریاری گفت: در مدت یاد شده ۶ هزار و ۳۳ نفر حادثه‌دیده‌اند که ۵۸۲ نفر مصدوم به مراکز درمانی منتقل و ۲۲۲ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

وی با بیان اینکه در ۱۱ ماهه امسال یک هزار و ۶ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شدند، ادامه داد: همچنین در این مدت یک سورت پرواز بالگرد امداد هوایی جهت انتقال پنج نفر حادثه دیده انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۵ هزار و ۸۱۵ نفر در قالب دو هزار و ۱۶  تیم عملیاتی هلال احمر برای  امداد رسانی به حادثه دیده‌ها اعزام شده اند، عنوان کرد: در این مدت یک هزارو ۱۰۹ دستگاه آمبولانس به محل حوادث اعزام شده اند.

شهریاری با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون همچنین ۲۲۰ مورد رهاسازی و ۱۸ مورد اطفای حریق داشته ایم، گفت: میانگین زمان اطلاع رسانی حوادث جاده ای (از زمان وقوع حادثه تا اطلاع به جمعیت) ۴دقیقه و ۳۲ ثانیه بوده است.

به گفته وی میانگین زمان حضور در صحنه عملیات حوادث جاده ای (از اطلاع به جمعیت تا حضور در صحنه) نیز ۱۲دقیقه و ۴۰ ثانیه بوده است و همچنین میانگین مدت زمان عملیات در حوادث جاده ای(از آغاز تا پایان عملیات) یک ساعت و ۱۰ دقیقه و ۶ثانیه بوده است.