اخبار / حوادث

امدادرسانی به ۶ هزار و ۳۰۰ نفر در ۱۰ روز در ۳ استان متاثر از سیل و آبگرفتگی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به حادثه دیدگان متاثر از سیل و آبگرفتگی در سه استان فارس، سیستان و بلوچستان و هرمزگان خبر داد و همچنین گفت که در پی این حادثه ۲ نفر فوت کردند.

۲ ماه قبل

امدادرسانی به ۶ هزار و ۳۰۰ نفر در ۱۰ روز در ۳ استان متاثر از سیل و آبگرفتگی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر مرتضی سلیمی گفت: در ۱۰ روز گذشته سه استان سیستان و بلوچستان، فارس و هرمزگان امدادگران جمعیت هلال احمر درگیر خدمات رسانی به حادثه دیدگان سیل و ابگرفتگی بودند. از تاریخ ۲۴ تیر تا ۴ مرداد امدادگران در ۵۳ شهر و روستای این سه استان اقدام به امدادرسانی به ۶۳۰۰ نفر از هموطنانمان کردند. 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: ۱۳۲ نفر اسکان اضطراری داده شدند. ۷ نفر هم که نیاز به دریافت خدمات درمانی داشتند به مراکز درمانی منتقل شدند. 

وی همچنین از بروز تلفات در پی سیل و آبگرفتگی خبر داد و گفت: متاسفانه در ایرانشهر و بزمان در استان سیستان و بلوچستان یک مادر ۴۰ ساله و یک پسر ۸ ساله جان خود را از دست دادند. 

سلیمی با اشاره به اینکه ۱۹۴ امدادگر در قالب ۳۹ تیم عملیات امدادرسانی را به عهده داشتند گفت: در این عملیات از یک فروند بالگرد هم استفاده شد و ۲ هزار کیلوگرم اقلامی غذایی به مناطق آسیب دیده منتقل شد. 

رئیس سازمان امداد و نجات با تشریح جزئیات توزیع اقلام غذایی و زیستی گفت: ۳۵ دستگاه چادر، ۲۶۰ تخته پتو، ۱۰۶ تخته موکت، ۶۸۰ کیلوگرم نایلون، ۱۵۴۸ بسته غذایی، ۲۷۹ قوطی کنسروجات، ۸۵ کیلوگرم برنج، ۱۷۴ کیلوگرم قند و شکر و ۱۳۰ کیلوگرم حبوبات از جمله اقلامی بود که میان حادثه دیدگان توزیع شد. 

وی همچنین گفت که عملیات امدادرسانی همچنان در جنوب استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد.