اخبار / حوادث

امدادگران در جست و جوی گردشگر گم شده در کویر مرنجاب

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آران و بیدگل گفت: تلاش ها برای جست‌وجوی گردشگر گم شده در کویر مرنجاب همچنان توسط نیروهای هلال احمر و نیروهای داوطلب مردمی و محلی ادامه دارد.

۱۰ ماه قبل

امدادگران در جست و جوی گردشگر گم شده در کویر مرنجاب

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حسین اصباح با اشاره به آخرین وضعیت گمشده کویر مرنجاب گفت: عملیات جست و جو از ساعت ۱۳ روز پنجشنبه هشتم آذرماه آغاز شد و امروز نیز با حضور ۱۳ نجاتگر در قالب چهار تیم از هلال احمر و فرمانداری شهرستان با همکاری نیروی انتظامی در گروه های خودرویی و پیاده در کویر و همچنین دریاچه نمک عملیات جست و جو انجام شده است.

اصباح در توضیح این حادثه اظهار کرد: در روز چهارشنبه هفته گذشته جوان گردشگر ۲۷ ساله اهل شهرستان کرج وارد کویر مرنجاب آران و بیدگل شده و پس از مدتی دسترسی به وی ناممکن شده است.

وی خاطرنشان کرد: جست و جوها تا پیدا شدن فرد مفقود شده در کویر و یا اطلاع از سلامتی وی ادامه خواهد داشت.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آران و بیدگل در پایان به گردشگران و کویرنوردان توصیه کرد برای ورود به فضاهایی که شناخت کافی ندارند از افراد زبده و آشنا به منطقه، استفاده کرده و به علایم هشدار دهنده توجه کنند.

لازم به ذکر است کویر مرنجاب آران و بیدگل در فاصله ۲۲۰ کیلومتری شمال اصفهان و ۲۳۰ کیلومتری تهران واقع شده است و گردشگران داخلی و خارجی در فصول مختلف سال به ویژه پاییز و زمستان با توجه به هوای مطلوب آن به این کویر بکر و زیبا سفر می کنند.