اخبار / اربعین 98 / استانی

امداد‌رسانی هلال‌احمر ایلام به ۱۴هزار و ۲۰۵ و اسکان بیش از ۱۸ هزار زائر در مرز مهران

مدیرعامل جمعیت هلال استان ایلام گفت: از ابتدای طرح امداد و نجات اربعین از ۱۳ مهر ماه تا ۲۷مهرماه، ۱۴ هزار و ۲۰۵ نفر دچار حادثه شده و ۳ هزار و ۹۰۹ نفر نیز مصدوم شدند.

۳ هفته قبل

امداد‌رسانی هلال‌احمر ایلام به ۱۴هزار و ۲۰۵ و اسکان بیش از ۱۸ هزار زائر در مرز مهران

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام،حسین عارفی با اشاره به این که ۴۳ حادثه جاده ای در سطح استان اتفاق افتاده، گفت: این تعداد از مصدومان از ۱۳ تا ۲۷ مهر در حوادث جاده ای و غیر جاده ای توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر استان امدادرسانی شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال استان ایلام گفت: از این تعداد مصدوم، ۶۲ نفر با بالگرد و آمبولانس های این جمعیت به مراکز درمانی منتقل و مابقی به صورت سرپایی مداوا شده و متاسفانه ۱۳ نفر نیز در این حوادث فوت شدند.

به گفته عارفی: یک هزار و ۷۹۷ نفر از زائران هم به صورت رایگان از خدمات تست قند خون و فشار خون در پایگاه های هلال احمر بهره مند شدند.

وی همچنین به اسکان اضطراری زائران اشاره کرد و گفت: با توجه به موج بازگشت زائران در اربعین حسینی، به منظور فراهم کردن اسکان زائران علاوه بر اردوگاه اسکان اضطراری به ۱۰ چادر در پایانه برکت شهر مهران چادر راب هال به موکت و پتو تجهیز شده است.

عارفی یادآور شد: همزمان با اجرای طرح امداد و نجات اربعین از ۱۳ تا ۲۷ مهر، ۱۸ هزار و ۲۱۵ زائر توسط هلال ایلام اسکان داده شده اند.