اخبار / استانی

امداد رسانی به ۵۵۰ حادثه‌دیده از سیلاب در خراسان جنوبی/ اسکان اضطراری ۳۵۰ تن در روستای «شیرگ سربیشه»

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی از امداد رسانی به ۵۵۰ آسیب دیده از سیلاب در ۵ شهرستان خراسان جنوبی خبر داد.

۲ ماه قبل

امداد رسانی به ۵۵۰ حادثه‌دیده از سیلاب در خراسان جنوبی/ اسکان اضطراری ۳۵۰ تن در روستای «شیرگ سربیشه»

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رحیم شهریاری گفت: در پی بارندگی های اخیر در ۲۴ ساعت گذشته به بیش از ۶۰ حادثه در شهرستان‌های سربیشه، دُرمیان، فردوس، نهبندان، طبس و بیرجند امداد رسانی شده که بیشتر این موارد مربوط به سربیشه و درمیان است.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۵۵۰ تن از خدمات امدادی بهره مند شده اند، گفت: در روستای شیرگ سربیشه ۳۵۰ تن از خدمات اسکان اضطراری بهره مند شدند. همچنین در روستاهای خراسان‌جنوبی امدادگران جان ۱۱ تن را نجات دادند، که از این تعداد ۶ تن در روستای درمیان، ۲ تن در ارتفاعات روستای «خرو طبس» و ۳ تن در «سربیشه» دچار حادثه شده بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی همچنین از اعزام تیم امداد هوایی به شهرستان درمیان خبر داد و گفت: چهار تن از حادثه دیدگان در روستای قوزشک شهرستان درمیان در محاصره سیلاب بودند که توسط امداد هوایی به منطقه امن انتقال پیدا کردند.

وی افزود: تیم‌های اعزامی هلال احمر به مناطق آسیب دیده از سیلاب روز گذشته ۳۹ تیم به تعداد ۱۲۰ نفر بودند و تجهیزاتی چون انواع موتور پمپ برای تخلیه آب به همراه داشتند.

شهریاری با اعلام اینکه ۷۰ چادر در روستای “شیرگ آقا” سربیشه برای اسکان آسیب دیدگان توزیع شده است، گفت: ۲۰۵ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۷۰ دستگاه چادر، ۱۰۰ تخته موکت و ۴۵۰ تخته پتو بین اهالی مناطق سیل زده استان توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه امداد رسانی ها در برخی از مناطق استان همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: خودروی ارتباطات و ۸ دستگاه لجن کش به روستای «شیرگ آقا» اعزام شده که هم اکنون تخلیه آب از منازل با ۲۲ دستگاه انواع موتور پمپ در حال انجام است.