اخبار / ستادی

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان داوطلبان و شرکت «علی بابا»/ مشارکت در انتقال بیماران نیازمند، تیم‌های درمانی داوطلب و مصدومان حوادث

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و مدیرعامل شرکت گردشگری و مسافربری “علی بابا” تفاهم‌نامه همکاری‌های آموزشی و مشارکت در انتقال بیماران نیازمند، آسیب دیدگان از حوادث و تیم‌های درمانی داوطلب هلال احمر امضا کردند.

۲ ماه قبل

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان داوطلبان و شرکت «علی بابا»/ مشارکت در انتقال بیماران نیازمند، تیم‌های درمانی داوطلب و مصدومان حوادث

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، محمد نصیری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان داوطلبان و شرکت گردشگری علی بابا که امروز امضا شد، گفت: حیطه فعالیت جمعیت هلال احمر با  صنعت گردشگری پیوند خورده است. اعزام کاروان های سلامت داوطلبان به مناطق محروم و دورافتاده یکی از طرح های موفق جمعیت هلال احمر است که نیاز فراوانی به تقویت زیرساخت های حمل و نقل تیم درمانی و نیز انتقال بیماران برای تکمیل روند درمانی به مراکز استان ها دارد بنابراین مشارکت بنگاه های اقتصادی در چنین فعالیت های اجتماعی می تواند زمینه ساز ارائه خدمات بهتر به نیازمندان باشد.

وی با اشاره به اثربخشی طرح ملی کاروان سلامت، خاطرنشان کرد: علاوه بر اقبال عمومی و رضایتمندی بهره وران خدمات این کاروان ها، توجه به نیاز ساکنان محروم حائز اهمیت است که آنها احساس کنند فراموش نشده اند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: فارغ از اینکه هویت داوطلبی در دنیا اصالت بسیاری دارد اما سعی بر آن است تا با آموزش های مورد نیاز داوطلبان، آنها برای پاسخگویی موثر در برابر حوادث آماده تر شوند.

همچنین نصیری در این مراسم از تامین امکانات مورد نیاز برای ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به ایتام معرفی شده خبر داد.

مدیرعامل شرکت گردشگری و مسافربری “علی بابا” نیز در این مراسم گفت: این شرکت به عنوان بخشی از بدنه صنعت گردشگری، سهمی در انجام مسئولیت پذیری اجتماعی دارد. حمل و نقل و اسکان، دو بخش بزرگ اقتصادی این صنعت محسوب می شود بنابراین آمادگی خود را برای ارائه خدمات به نیازمندان در شرایط عادی و به خصوص در شرایط اضطراری اعلام می کنیم.

میرنیما قاضی، ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی این شرکت برای کمک رسانی به سیل زدگان، افزود: ظرفیت مناسبی در این شرکت برای امکانات حمل و نقل و انتقال بیماران، آسیب دیدگان و تیم های امدادی و درمانی جمعیت هلال احمر به مناطق حادثه دیده وجود دارد و در سیل استان خوزستان نیز چندین دستگاه اتوبوس برای جابجایی خانواده ها از نقاط پرخطر به مناطق امن ارسال شد.

وی با اشاره به ظرفیت موجود در این شرکت برای ارتباط با شبکه های حمل و نقل هوایی و ریلی تاکید کرد: تامین سرمایه غیر مادی در بستری از اعتماد و شفافیت به شکل جمعی برای پروژه های عام المنفعه جمعیت هلال احمر و با هدف ایجاد تغییرات مثبت در سطح جامعه، چشم انداز  این تفاهم نامه همکاری تعریف شده است.

 لازم به ذکر است در چارچوب تفاهم نامه همکاری که امروز میان سازمان داوطلبان و شرکت علی بابا در سازمان داوطلبان امضا شد، دو طرف توافق کردند همکاری های مشترک خود را در زمینه آگاهی بخشی جهت پیشگیری و کاهش آثار حوادث و سوانح با رویکرد امدادرسانی، احیاء سلامت و ارتقای آن، توسعه دهند.

 در این تفاهم نامه که ۶ ماهه و قابل تمدید است، مواردی مانند امکان انتقال هوایی گروه اعزامی متشکل از پزشکان متخصص و عمومی، پرستاران، پیراپزشکان و جامعه پزشکی و امدادگران جمعیت هلال احمر به مقصد مورد نظر در داخل کشور و نیز سفر هوایی بیماران و یک نفر همراه به شهرهای محل درمان، فراهم آوردن شرایط و امکانات سفر برای کودکان در شرایط دشوار، حادثه و یا شرایط مشابه و همچنین انتقال مجروحان و افراد آسیب دیده از حوادث به مراکز درمانی خارج از محل سکونت مورد تاکید قرار گرفته است.