برگزاری جشنواره بین‌المللی "روز جهانی کمک‌های اولیه" به سه زبان انگلیسی، عربی و فارسی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد به مناسبت روز جهانی کمک‌های اولیه از برگزاری جشنواره بین المللی کمک‌های اولیه در سه رشته خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ دکتر محسن حرازی‌زاده‌یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت: ضرورت فراگیری امر مهم کمک‌های اولیه و امدادرسانی آنی به حادثه‌دیدگان از سوانح و بلایای طبیعی سبب شد تا روزی به نام روز جهانی کمک‌های اولیه نام‌گذاری شود.
حرازی‌زاده ادامه داد: مهارت کمک‌های اولیه، یکی از مهارت‌های نجات بخش است که می‌تواند به سلامت خود و اطرافیان کمک کند، ممکن است بسیاری از مردم خاطره خوب یا تصویری از ارائه مهارت‌های کمک‌های اولیه از گذشته تا به حال داشته باشند که علاقمند باشند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.
وی افزود: یکی از برنامه‌های جمعیت هلال احمر برای روز جهانی کمک‌های اولیه، برگزاری جشنواره مجازی بین‌المللی در سه رشته عکس، خاطره‌نویسی و ایدهپردازی در زمینه گسترش فراگیری کمک‌های اولیه است.
مدیرعامل هلال احمر استان یزد تاکید کرد این جشنواره با هدف حساس‌سازی مردم برای فراگیری آموزش کمک‌های اولیه، گسترش دامنه فراگیران و اشتراک تجارب مردم در این زمینه برگزار می‌شود.
حرازی‌زاده عنوان کرد: با توجه به گستردگی امکانات فناوری اطلاعات همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی، این جشنواره به صورت مجازی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دبیرخانه این جشنواره بر عهده معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان یزد است تصریح کرد: علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره روز جهانی کمک‌های اولیه می‌توانند تا 30 شهریور ماه 99 آثار خود را در سایت جمعیت هلال احمر استان یزد به آدرس www.yazd.rcs.ir برای شرکت در جشنواره ارسال نمایند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: پس از پایان مهلت ارسال آثار جهت شرکت در جشنواره و داوری در بخش‌های مختلف، به بهترین و خلاقانه‌ترین آثار ارسالی تندیس جشنواره به همراه جوایز امدادی از سوی هلال احمر اهدا می‌شود.
این جشنواره مجازی در سه رشته عکس، خاطره نویسی و ایده پردازی در زمینه گسترش فراگیری کمک‌های اولیه برگزار می‌شود.علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره فرصت دارند تا ۳۰ شهریور ماه ۹۹ آثار خود را در سایت جمعیت هلال احمر استان یزد قسمت فرم جشنواره ارسال نمایند. هر فرد میتواند یک عکس با حجم حداکثر 1 مگابایت و همچنین خاطرات و ایده های خود را در سایت با کلیک بر روی پوستر جشنواره بین المللی روز جهانی کمکهای اولیه  بارگذاری کنند.
زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *