برگزاری دوره آموزشی ضمن خدمت «سواد رسانه‌ای» ویژه کارکنان هلال‌احمر

دوره آموزشی ضمن خدمت «سواد رسانه‌ای» ویژه تمامی کارکنان ستادی و استان‌ها از طریق سامانه آموزشی آذرخش در تاریخ 21 مهرماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، دکتر خسرو رحمانی با اعلام این خبر گفت: دوره آموزشی ضمن خدمت سواد رسانه ای به دنبال استفاده روزافزون از فضای مجازی و لزوم آماده سازی کارکنان برای دستیابی به معنایابی و معناسازی از رسانه با قوه تشخیص خودشان، همچنین افزایش سطح آگاهی کارکنان در خصوص ارزیابی اطلاعات ارائه شده در این بستر و اعتماد به آن در صورت اطمینان از منبع تامین کننده محتوا و خبر است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با اشاره به ضرورت ارتقاء سواد رسانه ای کارکنان گفت: اکنون سواد رسانه‌ای به عنوان یکی از کارآمدترین ابزارهای نظارتی، طرف توجه بسیاری از کشورها است و افزایش نظام‌های اطلاعاتی و ارتباطی، ضرورت آموزش سواد رسانه‌ای در افراد جامعه را بیش از پیش نمایانگر می‌سازد چرا که پیام‌های تولید شده توسط رسانه‌های مختلف در سرتاسر جهان مخاطبان را دچار نوعی سردرگمی و تردید در انتخاب و گزینش پیام‌های دریافتی می‌کند.

دکتر رحمانی افزود: اگر در گذشته سواد محدود به توانایی خواندن و نوشتن می‌شد، امروز سواد، مفهومی فراتر، گسترده‌تر و پیچیده‌تر پیدا کرده است، لذا سواد خواندن و نوشتن در کنار سواد ارتباطی، سواد عاطفی، سواد رایانه‌‌ای، سواد مالی و البته سواد رسانه‌ای، 6 معیار امروزی یونسکو برای باسواد تلقی‌شدن در عصر حاضر به شمار می‌رود که معاونت آموزش، پژوهش و فناوری با توجه به اهمیت این موضوع، دوره آموزشی سواد رسانه ای را برای تمامی کارکنان جمعیت هلال احمر برگزار می کند.

او ادامه داد: فرصت مطالعاتی کارکنان از تاریخ 9 تا20 مهر بوده که محتوای تعیین شده در سایت به آدرس amoozesh.rcs.ir در دسترس است. همچنین زمان برگزاری آزمون دوشنبه 21 مهرماه 1399 از ساعت 9 تا 9:45 و تعداد سوالات آزمون 20 سوال چهار گزینه ای (در مدت 45 دقیقه) و ساعت دوره معادل 8 ساعت است.

 

/uploads/1/2020/Oct/03/پوستر.pdf

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *