ستادی

انتصاب دکتر سلطانی به‌عنوان معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت

طی حکمی از سوی دکتر پیوندی؛دکتر احمد سلطانی به عنوان معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر معرفی شد.

۷ ماه قبل

انتصاب دکتر سلطانی به‌عنوان معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در حکم دکتر علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر ایران خطاب به دکتر احمد سلطانی آمده است:
«با عنایت به مراتب دانش، تعهد و تجربیات ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به عنوان «معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.
خدمت در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان مظهر و نماد روحیه انسان دوستانه ملت ایران و مهمترین متولی خدمات انسانی داوطلبانه در کشور افتخاری است بزرگ و مسؤولیتی است خطیر، توسعه کیفی و کمی فعالیت‌های حوزه آموزش، پژوهش و فناوری به عنوان یکی از راهبردهای اصلی حرکت پرشتاب در مسیر اهداف جمعیت هلال احمر نیازمند سرمایه‌گذاری چشمگیر مادی و معنوی است. براین اساس انتظار دارم در چارچوب موازین قانونی و شرعی و سیاست‌ها و اسناد بالادستی به ویژه برنامه پنج ساله جمعیت هلال احمر، با تاکید بر نخبه گرایی و تحول‌گرایی و تکیه بر دانش، تجربه و خلاقیت سرمایه انسانی ارزنده جمعیت هلال احمر، در خصوص برنامه‌ریزی و سیاستگذاری و مدیریت در جمعیت هلال احمر، ایجاد هماهنگی و هم افزایی میان فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در تمامی واحدهای تابعه، توسعه همکاری‌های علمی جمعیت با دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی کشور در جهت استفاده از ظرفیت‌های متنوع آنان در مسیر اهداف جمعیت و نیز استفاده از فرصت‌های کم نظیر جمعیت هلال احمر برای توسعه علوم و تحقیقات و فناوری در کشور، توسعه فعالیت‌ها و همکاری‌های آموزشی و پژوهشی جمعیت در ابعاد بین المللی و نیز شناسایی و معرفی فناوری‌های نوین مورد نیاز برای ارتقای خدمات جمعیت اهتمام نمایید.
از همه واحدهای تابعه جمعیت هلال احمر انتظار دارم در این مسیر نهایت همکاری را با معاونت آموزش، پژوهش و فناوری داشته باشند.
بالندگی و توفیق روزافزون شما را در خدمت به مردم شریف ایران در جهت تحقق اهداف والای دولت تدبیر و امید، از درگاه خداوند یگانه و مهربان مسئلت دارم.»

یادآور می‌شود دکتر احمد سلطانی پزشک و دارای مدرک دکترای تخصصی سلامت در بلایا و فوریت‏‌ها از دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو هیات علمی جمعیت هلال احمر است.

وی در طول سال‏‌های گذشته تاکنون علاوه بر تدریس در دانشگاه و مراکز مرتبط با حوادث و سوانح در حوزه پژوهشی و تألیف و ترجمه مقالات متعدد فعالیت مستمر داشته و در ابداعات و نوآوری‏‌های تخصصی افتخاراتی را کسب کرده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان، معاون نجات سازمان امداد و نجات، معاون آموزش همگانی، عمومی و تخصصی مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران و معاونت آموزش و پژوهش، مشاور رئیس سازمان امداد و نجات و معاون برنامه‏ ریزی و آموزش‏ های تخصصی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر و مدیرکل آموزش‌های عمومی، پایه و همگانی از جمله سوابق کاری دکتر سلطانی است.