اخبار / اربعین 98 / ستادی

انجام ۳۰۰ عملیات انتقال زائران مصدوم به مراکز درمانی در کربلا

مسئول قرارگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر در نجف اشرف از انجام ۳۰۰ عملیات انتقال زائران مصدوم به مراکز درمانی تاکنون خبر داد.

۴ هفته قبل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مسئول قرارگاه امداد و نجات در نجف اشرف با بیان این که در ستاد مرکزی اربعین جمعیت، دو وظیفه امداد و انتقال مصدومان در شرایط عادی و جست و جو و نجات در شرایط اضطراری به سازمان امداد و نجات محول شده است، از اختصاص ۱۳ آمبولانس، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۵۰ نفر کادر امدادی شامل نجاتگر، پزشک، پرستار و اعضای تیم واکنش سریع دو استان برای تحقق این وظیفه در شهر نجف خبر داد.
ابراهیم تاجیک نوری با بیان اینکه هم اکنون و دو روز مانده به اربعین حسینی نزدیک به ۳۰۰ مورد انتقال زائران مصدوم در داخل عراق انجام شده و نزدیک به ۶۰ نفر نیز به مرز منتقل شده اند، از فعالیت قرارگاه امداد و نجات به عنوان یکی از حلقه های اصلی فرایند درمان در مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر نام برد.
وی گفت: مصدومان بدحال از جمله مصدومان سوانح ترافیکی باید بلافاصله به درمانگاه‌های هلال احمر انتقال پیدا کنند و بعد از دریافت خدمات اولیه در این درمانگاه ها، در صورت نیاز به بیمارستان های عراقی و یا مراکز درمانی کشورمان منتقل شوند که قرارگاه امداد و نجات این وظایف را بر عهده دارد.