اخبار / استانی

انجام ۴۹ عملیات امداد و نجات هلال‌احمر استان یزد در یک ماه گذشته/ تلاش برای نجات ۹۵۹ نفر حادثه دیده

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد ،از انجام ۴۹ مورد حادثه و نجات ۹ نفر در یک ماهه گذشته خبر داد.

۶ ماه قبل

انجام ۴۹ عملیات امداد و نجات هلال‌احمر استان یزد در یک ماه گذشته/ تلاش برای نجات ۹۵۹ نفر حادثه دیده

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛دکتر محسن حرازی زاده گفت: عملیات امداد و نجات در یک ماه گذشته شامل: ۱۳ عملیات جاده ای، ۱۷ خدمات حضوری و ۴ عملیات مناسبتی، ۱ عملیات دریایی و ساحلی ، ۵ مورد امداد و نجات کوهستان، ۷ مورد عملیات نجات سیل و آب گرفتگی و ۲ مورد امداد صنعتی و کارگاهی بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: طی این عملیات ۹۵۹ نفر دچار حادثه شدند که ۴۴ نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، ۳۱ نفر در خدمات حضوری و ۸۵۹ نفر در امداد مناسبتی، ۵ نفر عملیات دریایی و ساحلی، کوهستان ۵ نفر، ۱۳  نفر امداد سیل و آب گرفتگی و ۲ نفر امداد صنعتی و کارگاهی از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند.

حرازی زاده گفت: به دنبال این عملیات ۹ نفر نجات پیدا کردند که ۳ نفر آنها به صورت سرپایی و ۶ نفر  به مراکز درمانی توسط آمبولانس هلال احمر انتقال داده شدند.

وی گفت: در میان نجات یافتگان ۳ نفر در عملیات امداد و نجات جاده‌ای، ۲ نفر در عملیات حضوری و ۱ نفر در اعملیات مناسبتی و ۲ نفر در امداد صنعتی و کارگاهی و ۱ نفر در عملیات کوهستان بودند.

خدمات رسانی ۶۹  تیم به حادثه دیدگان جاده ای

حرازی زاده گفت : ۳۲۳ نفر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در قالب ۶۹  تیم به همراه ۳۴ دستگاه آمبولانس در عملیات‌های امدادی حضور داشتند و نسبت به اجرای ۶ مورد عملیات رها سازی با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی به خدمت رسانی به حادثه دیدگان پرداختند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان،میانگین زمان حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در صحنه (از اطلاع تا حضور در صحنه ) را ۱۹ دقیقه و ۴۱ ثانیه و همچنین مدت زمان آغاز تا پایان عملیات را یک ساعت و ۱۷ دقیقه و ۱۳ ثانیه اعلام کرد.

وی گفت: تمام پایگاه‌ها در تمام شعب هلال احمر استان آمادگی کامل جهت اسکان اضطراری در راه ماندگان را در محور‌های مواصلاتی استان دارند و شماره ۱۱۲نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان در سطح استان خواهد بود.