اخبار / استانی

انعقاد تفاهم نامه ساخت ۲ پایگاه امدادی در نشست مجمع خیرین استان قم

همزمان با روز احسان و نیکوکاری، نشست مجمع خیرین استان قم با حضور جمعی از مسئولان استانی و خیرین در تالار ونوس برگزار شد.

۵ ماه قبل

انعقاد تفاهم نامه ساخت ۲ پایگاه امدادی در نشست مجمع خیرین استان قم

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ در این نشست که با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری قم، مدیرعامل جمعیت هلال احمر و اعضای هئیت مدیره مجمع خیرین هلال احمر و استان برگزار شد، تفاهم نامه ساخت پایگاه امدادی در جاده گرمسار _ قم و اتوبان قم _ تهران توسط، جواد ایرانی و حسن آقاجانی به عنوان دو نفر از خیرین و جمعیت هلال احمر منعقد و امضا شد.

بر اساس این گزارش، با توجه به اعلام نیاز جمعیت هلال احمر به ساخت دو پایگاه امدادی دیگر، آقایان هادی کریمخانی، اکبر زندی و حسین جنت پور از خیرین حاضر در این نشست برای ساخت و تهیه ملزومات این پایگاه ها، اعلام آمادگی کردند.

خیرین حلقه اتصال میان جمعیت هلال احمر و جامعه هدف هستند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: خیرین حلقه اتصال میان جمعیت هلال احمر و جامعه هدف در انجام فعالیت های خداپسندانه هستند.

دکتر محمد گل فشان در نشست مجمع خیرین استان قم با اشاره به سوابق این جمعیت عنوان کرد: جمعیت هلال احمر کشور در سال ۱۳۰۱ به وجود آمد و از زمان قاجار در ایران فعال بوده و عضویت شیر و خورشید سرخ در فدراسیون هلال احمر پذیرفته می شود.

وی تصریح کرد: سال ۴۸ در قم شعبه ای از جمعیت در کنار دارالشفا راه اندازی می شود و فعالیت های عام المنفعه را آغاز می کند و امروز به مدد جوانان و امدادگران و داوطلبان یکی از جمعیت های موفق در سطح کشور به شمار می رود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: در زلزله اخیر در سرپل ذهاب مسئولیت ساماندهی آسیب دیدگان را به قم دادند و ۸ استان زیرمجموعه قم فعال بود زیرا قم در بحث های آموزشی و امدادی موفق بوده است.

وی اظهار کرد: قبل از انقلاب غیر از شیر و خورشید سرخ، دستگاههای خدمات و پشتیبانی و حمایتی را نداشتیم اما بعد از انقلاب کمیته امداد و بهزیستی و مجموعه های خیر به پشتیبانی پرداختند.

گل فشان خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم آخرین امیدشان کمک خواستن از به هلال احمر است در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ بیمار صعب العلاج را تحت پوشش خدمات در تامین دارو داریم که اقلام دارویی این بیماران بالا است.

وی گفت: یکی از اقدامات مهم، ارائه تجهیزات امانی از سال ۸۵ است که از سوی خیرین پیشنهاد شد در این طرح اقلام پزشکی مانند ساکشن، ویلچر، تخت بیمارستان و دستگاه اکسیژن ساز در مقطعی کوتاه به بیمار امانت داده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: تامین جهیزیه جز وظایف جمعیت نیست اما داوطلبان در تامین آن قدم برمی دارند و امسال ۵۸ جهیزیه به نوعروسان تحویل داده شد که با حفظ کرامت انسانی همراه است و حتی خانواده داماد مطلع نمی شوند.

وی بیان کرد: در دانشگاهها نیز طرحی به صورت کشوری داریم که هر دانشجو بخشی از غذای خود را در ظرفی می ریزد و در قالب ظروف یک بار مصرف به دست نیازمندان می رساند.

گل فشان افزود: در این طرح ضمن اینکه از اسراف جلوگیری می شود دانشجو گذشت را یاد می گیرد و برای کارهای خیرخواهانه دیگری حاضر می شود.

وی تصریح کرد: همچنین در طرح فرشتگان رحمت در عید به خانواده های نیازمند هدایایی در قالب بن خرید با حفظ کرامت انسانی تحویل می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: توان و بنیه مجموعه هلال احمر در واقع همان حضور خیرین و داوطلبان و جوانان است.

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۳۰ تیم امدادی با توان و امکانات کافی در جاده ها به ارائه خدمت می پردازند و دو پایگاه در جاده قم و تهران و گرمسار با حضور خیرین رقم می خورد و سال آینده به بهره برداری می رسد.

گل فشان در پایان متذکر شد: خیرین حلقه اتصال میان جمعیت هلال احمر و جامعه هدف در انجام فعالیت های خداپسندانه هستند.

خیرین هلال احمر نقش فزاینده ای در تحقق اهداف والا دارند

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم گفت: خیرین هلال احمر نقش مهم و فزاینده ای در تحقق اهداف والا دارند.

 محمدرضا هاشمی در نشست مجمع خیرین استان قم اظهار کرد: تلاش های خیرین در مجمع جای تقدیر دارد و نشان دهنده ظرفیت های مهم در هلال احمر است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم افزود: خیرین هلال احمر نقش مهم و فزاینده ای در تحقق اهداف والا دارند.

وی بیان کرد: حضور در فعالیت های خیر و انفاق و ایثار اجر و پاداش زیادی دارد به طور کلی کاری که برای خدا انجام می شود بدون پاداش نخواهد ماند.

هاشمی خاطرنشان کرد: قم دارای خیرین متعددی است و این شهر سرآمد همه خیران در حوزه های مختلف است.

وی تصریح کرد: خیرین در ساخت و ساز مدارس حضور دارند و ۶۰ درصد مدارس توسط خیرین ساخته می شود در بحث سلامت کارهای ارزشمند زیادی توسط خیرین به ثمر نشسته است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم عنوان کرد: جمعیت هلال احمر نهاد مردمی و عمومی است و باید نگاه ویژه به هلال احمر داشته باشیم سالانه ۲۴ میلیون مسافر وارد قم می شود که بدون تلاش خیرین و داوطلبان نمی توان به ارائه خدمت پرداخت.

وی گفت: در سال جدید حوزه هلال احمر خدمات گسترده ای را عهده دار است و علاوه بر فعالیت های خود در زمینه امور خیر گام برمی دارد.

هاشمی افزود: قم خاستگاه مرجعیت است و در این شهر خیرین با توجه به پیروری از مکتب تشیع و اسلام نقش مهمی در رفع مشکلات به خصوص در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی دارند.

جمعیت هلال احمر دارای ظرفیت بسیار مهمی در امور خیر است

نائب رئیس مجمع خیرین استان قم گفت: جمعیت هلال احمر دارای ظرفیت بسیار مهمی در امور خیر و برنامه های عام المنفعه است.

حجت الاسلام سید کاظم میرعظیمی در نشست مجمع خیرین استان قم با اشاره به سوابق جمعیت هلال احمر در ارائه خدمات به عموم مردم عنوان کرد: در موضوع ایثار و انفاق، احادیث و روایت زیادی وجود دارد که بیان گر اهمیت آن در زندگی مومنین است.

وی تصریح کرد: خیرین در معنای واقعی به احادیث و روایات عمل کرده اند و دست نیازمندان را گرفته اند و خدا را از اعمال خود راضی کرده اند.

میرعظیمی خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) می فرماید هر کس با جان و مال خود در راه خداوند احسان کند پاداش صد شهید را به او می دهند.

نائب رئیس مجمع خیرین استان قم اظهار کرد: بهترین جایگاه ایثار آن است که افراد خودشان به استقبال آن کار نیک بروند خداوند برای هر گامی که خیرین برمی دارند ۴۰ هزار حسنه به آن ها می دهد و ۴۰ هزار گناه را دور می کند.

رئیس هیات مدیره مجمع خیرین جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: همچنین پیامبر(ص) می فرماید در هر کار نیک و خیری، گویا ۱۰۰۰ سال با اخلاص و شکیبایی به عبادت پرداخته ای، خداوند با هر کار نیکی، ۷۰ بلا را از او دور می کند.

وی گفت: مراجعات مردم نعمت است باید این فرهنگ غنی توسط هلال احمر ترویج شود تا در استان های دیگر نیز همچون قم گام های بزرگتری در مسیر خدمت برداشته شود.

میرعظیمی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر دارای ظرفیت بسیار مهمی در امور خیر و برنامه های عام المنفعه است.

یادآور می شود؛ از برکات برگزاری نشست مجمع خیرین استان قم اهتمام و کمک ویژه خیرین برای اجرای طرح ملی فرشتگان رحمت و بانک تجهیزات پزشکی امانی جمعیت هلال احمر در آستانه سال جدید بود.

از اجرای طرح حمایت ماندگار تا اهدای خون اعضای کانون دانشجویی قم به مناسبت روز احسان و نیکوکاری  
شماری از اعضای خانه هلال دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه کشور، با حضور حجت السلام والمسلمین نواب، رئیس شورا، به مناسبت هفته احسان و نیکو کاری خون خود را اهدا کردند.
بر اساس این گزارش، در اجرای طرح حمایت ماندگار ۲۰ نفر از کارکنان دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه کشور ضمن حضور در سازمان انتقال خون در این کار خدا پسندانه شرکت کردند.
یادآور می شود؛ طرح حمایت ماندگار ( اهدای خون) از طرح های قدیمی سازمان داوطلبان هلال احمر است که در طول و به صورت مستمر اجرا می شود.

اهدای خون اعضای کانون دانشجویی قم به مناسبت روز احسان و نیکوکاری
همزمان با روز احسان و نیکوکاری جمعی از اعضای کانون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان _ پردیس آیت الله طالقانی قم اقدام به اهدای خون کردند.
 محمد مصباحی، با اشاره به اینکه اهدای خون همه روزه باعث نجات جان میلیون‌ها نفر در دنیا می‌شود، اظهار کرد: در این راستا با توجه به اهداف انسان دوستانه هلال احمر بویژه هدف حمایت از سلامت و زندگی انسان ها دانشجویان هلال احمری اقدام به اهدای خون کردند.
وی افزود: به مناسبت روز احسان و نیکوکاری و به همت اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت الله طالقانی قم شماری از اعضای این کانون با حضور  در مرکز انتقال خون میدان روح الله استان قم خون خود را اهدا کردند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه این طرح در طول سال و به صورت مستمر توسط جوانان اجرایی می شود بیان کرد:  اهدای خون امری انسان دوستانه و خداپسندانه است که به موجب آن و با اهدای خون بیماران بسیاری در موقع نیاز به خون و فراورده های آن بهره مند می شوند.