اخبار / استانی

اهداء لوازم خانگی به سیل زدگان استان سمنان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان از اهداء ۱۶ بسته لوازم خانگی در قالب طرح مهرانه به سیل زدگان استان خبر داد.

۲ ماه قبل

اهداء لوازم خانگی به سیل زدگان استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان، مظفر محمدخانی با بیان اینکه تعداد ۱۶ بسته لوازم خانگی برای خانواده هایی که وسایل زندگی خود را در سیل سال جاری در استان سمنان از دست دادند اهدا شد، گفت: این کمک ها شامل یخچال، اجاق گاز، فرش و پتو هستند که از محل جمع آوری کمک های مردمی هلال احمر تهیه شده است.

وی افزود: این بسته ها در قالب طرح مهرانه توسط کمک های مردمی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور تهیه شده و برای آسیب دیدگان سیل این منطقه از استان سمنان ارسال شده است.

۱۴ خانوار بخش کالپوش بهره مند از طرح مهرانه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه بیشترین وسایل به مردم روستاهای کالپوش تعلق گرفت، گفت: ۱۴ خانواده از روستاهای حسین آباد کالپوش، نردین، رضوان، دشت شاد، باغچه، تلوبین و نامنیک از توابع میامی و همچنین یک خانوار روستای چاشم شهرستان مهدیشهر و یک خانوار در روستای شیمی شهرستان دامغان از این بسته های مهرانه برخوردار شدند.

محمدخانی ضمن تقدیر از اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر در اهدای کمک های نقدی و غیر نقدی خود برای سیل زدگان کشور، گفت: این کمک های مردمی به مبلغ ۸۸۰ میلیون ریال طی مراسمی با حضور استاندار سمنان، معاونان، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس و برخی از مدیران کل در اختیار آسیب دیدگان از سیل امسال قرار گرفت.

وی افزود: ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی در سراسر کشور به ارزش بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال از محل کمک های مردمی به جمعیت هلال احمر کشور، تهیه و فرآیند توزیع آن در استان های مختلف کشور آغاز شد که تمامی کالاهای تأمین شده ایرانی است و بدین ترتیب مردم خوب کشورمان توانسته اند به سیل زدگان کمک کرده و هم در رونق اقتصادی کشور سهیم باشند.

کمک های مردمی فراتر از انتظار

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه کمک های نقدی مردم استان برای سیل زدگان امسال به مبلغ ۳ میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال بوده است، گفت: کل مبلغ بسته مهرانه در استان بالغ بر ۸۸ میلیون تومان است که از محل کمک های مردمی تأمین شده  و درواقع این بسته اهدایی مردم کشورمان به سیل زدگان است که باواسطه جمعیت هلال احمر به دست آن ها می رسد.

محمدخانی بابیان اینکه مردم نوع دوست استان سمنان هم وطنان خود را در اقصی نقاط این خطه و کشور در مواقع سختی فراموش نمی کنند، گفت: این نشان از اعتمادی است که مردم نوع دوست کشورمان به جمعیت هلال احمر داشته اند و قدردان اعتماد آن ها هستیم و می کوشیم تا امانت دار خوبی باشیم.

وی افزود: با توجه به هماهنگی ها در ستاد بازسازی مناطق سیل زده، این بسته ها به کسانی تعلق می گیرد که در فهرست ارزیابی بنیاد مسکن و استانداری بوده و از نهاد حمایتی دیگری نیز بسته لوازم خانگی دریافت نکرده باشند.