اخبار / استانی

اهداء جایزه به ۳۵۰ تن شرکت کننده در طرح «خادم »

مراسم قرعه کشی اولین مرحله مسابقات استانی ویژه ۱۰هزارجلدکتابچه دوره آمادگی خانوار در برابر مخاطرات “خادم” به همت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزار شد .

۱ هفته قبل

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،در این مراسم سیدهادی موسوی جانشین مدیر عامل هلال احمر استان با اشاره به اهمیت آموزش های همگانی گفت : یکی از مطالبات مردم و مسئولان از جمعیت هلال احمر ارائه آموزشهای همگانی به مردم است  که تاثیر مهمی در کاهش تلفات حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی دارد .

وی ادامه داد : باید زوایای مختلف نحوه ارائه آموزش های عمومی به مردم و اثر پذیری آن بررسی و  به بهترین وجه آموزش های همگانی به بدنه جامعه تزریق و پیوسته در امر ارائه آموزشها، دو مقوله آسیب شناسی و مطالبه گری مدنظر قرارگیرد .

مهدی رحیمی معاون آموزش و پژوهش هلال احمر این استان هم در این مراسم با ارائه گزارشی از روند اجرای طرح خادم در استان و توزیع دفترچه های آموزشی ویژه طرح خادم اظهار کرد : طرح ملی خادم با شعار خانواده آماده در برابر مخاطرات از سال ۹۶ در استان آذربایجان شرقی با مراجعه به درب منازل ۲۷ هزار خانوارآغاز شد.  وی خاطر نشان کرد: در سال ۹۷ آموزش از طریق ادارات و مدارس پیگیری و تعداد ۱۰ هزار جلد کتابچه آموزشی طرح خادم به همراه سوالات در بین فراگیران توزیع و از میان پاسخ های ارسالی ۱۵۰۰ پاسخ صحیح انتخاب و از میان آنها به قید قرعه به ۳۵۰ نفر جوایز نفیسی به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد.