اخبار / استانی

بازدید استاندار کرمان از پایگاه امداد و نجات بین شهری جبالبارز

استاندار کرمان در بازدید از پایگاه امدادونجات جاده ای جبالبارز گفت: با توجه به پهناوری، گستردگی و حادثه خیزی محورهای مواصلاتی استان کرمان، تعداد پایگاه های امدادونجات جاده ای جمعیت هلال احمر باید به حد استاندارد برسد.

۱ ماه قبل

بازدید استاندار کرمان از پایگاه امداد و نجات بین شهری جبالبارز

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ دکتر محمدجواد فدایی به همراه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان از پایگاه امدادونجات جاده ای جبالبارز در شهرستان جیرفت بازدید کرد.

فدایی در این بازدید از نزدیک با وظایف و خدمات نجاتگران و امدادگران و نحوه کار تجهیزات امدادونجات در جاده آشنا شد و ضمن قدردانی از خدمات داوطلبانه نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر افزود: با توجه به پهناوری، گستردگی و حاددثه خیزی محورهای مواصلاتی استان کرمان، جهت امدادرسانی بهتر باید تعداد پایگاه های امدادونجات جاده ای به استانداردهای لازم برسد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در این بازدید با ارائه گزارش عملکرد جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: جمعیت هلال احمر در حوادث طبیعی متولی امدادونجات است و در حوادث غیر طبیعی به عنوان پشتیبان سایر دستگاه ها فعالیت می کند.

رضا فلاح با معرفی سامانه ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر در حوادث افزود: نجاتگران و امدادگران پایگاه های امدادونجات بین شهری در حوادث جاده ای، رهاسازی و نجات مصدوم را بر عهده دارند و پس از آن مصدوم را به مراکز درمانی اعزام می کنند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا کنون با افتتاح چندین پایگاه در سال های اخیر تعداد پایگاه های امدادونجات بین شهری جمعیت هلال احمر استان از ۱۷ پایگاه به ۲۱ پایگاه ارتقا یافته است.

دیدگاه‌ها