اخبار / ستادی

بازدید دبیرکل جمعیت از حوزه خزانه داری و ذیحسابی هلال احمر در پایان سال ۹۷

دبیرکل جمعیت هلال احمر در بازدید از حوزه خزانه داری کل و ذیحسابی این جمعیت، تصویب بودجه سال ۹۸ هلال در مجمع عمومی هلال احمر، افزایش بودجه جمعیت در مجلس و حمایت نمایندگان مجلس از این نهاد مردمی را از اتفاقات بی نظیر و بی سابقه سال ۹۷ در هلال احمر و در حوزه امور مالی عنوان کرد.

۷ ماه قبل

بازدید دبیرکل جمعیت از حوزه خزانه داری و ذیحسابی هلال احمر در پایان سال ۹۷

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر محمودرضا پیروی در گفت و گو با خزانه دار کل و ذیحساب هلال احمر، تاکید کرد: لازم است در سال ۹۸ در مسائل اقتصادی و مالی نظم بیشتری داشته باشیم. همچنین باید با به کارگیری یک سیستم نرم افزار جامع، تمام هزینه های جاری در استان ها، تعداد پایگاه های هر استان، محل پایگاه ها، انبارها و اقلام موجود در آنها و …. برآورد و امتیاز هر استان مشخص شود.
پیروی با تاکید بر ضرورت انجام برنامه ریزی های ویژه برای سال آینده در حوزه مالی جمعیت، افزود: توجه به وضعیت رفاه و معیشت کارکنان نسبت به مدیران و مسئولان جمعیت در اولویت است بنابراین باید پرداخت ها به شکلی باشد که در ابتدا پرسنل و کارمندان از امکانات و تسهیلات لازم بهره مند شده و مدیران و مسئولان بالادستی آخرین نفراتی باشند که از این مزایا برخوردار می شوند.
دکتر سید حسین دشتی، خزانه دار کل و ذیحساب جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار، مهمترین عملکردهای حوزه خزانه داری جمعیت در سال ۹۷ را برشمرد و گفت: در سال ۹۷ شفافیت و انضباط مالی در جمعیت، با اصلاح آیین نامه مالی و محاسباتی، پررنگ تر شد.
وی با تاکید بر اینکه با اصلاح این آیین نامه، تصویر روشن تری از مدل مالی سال ۹۸ پیش روی حوزه خزانه داری قرار دارد، نتایج اصلاح آیین نامه را در شفافیت و انضباط مالی هلال احمر بسیار موثر دانست.
دشتی دیگر عملکرد مهم حوزه خزانه داری را توسعه حسابرسی ها عنوان کرد و افزود: برای تمام موقوفات، درمانگاه ها، بنگاه ها، استانها و …. حسابرسی انجام می شود. البته اصل کار خزانه داری در سال آینده که سال پرکاری خواهد بود، بحث بودجه است و باید به سمتی حرکت کنیم که در بودجه هلال، تمام درآمدها و محل مصرف این درآمدها مشخص باشد. در این زمینه با وضعیت مطلوب هنوز فاصله داریم اما تلاش می کنیم تا در مبحث بودجه، چشم اندار مالی هلال احمر به طور کامل دیده شود.
خزانه دار کل و ذیحساب جمعیت، یکی دیگر از برنامه های پیش روی این حوزه در سال آینده را، ورود ویژه به سرفصل های درآمدی عنوان و اظهار کرد: تعریف شخصیت حقوقی بنگاه ها، همچنین تدوین آیین نامه و دستورالعمل های مالی و استخدامی و نحوه اداره بنگاه ها، رسیدگی به موقوفات و نحوه اداره آنها، استفاده از نرم افزار یکپارچه نجات در سراسر کشور و …از مهمترین برنامه های حوزه خزانه داری هلال احمر در سال آینده است.
لازم به ذکر است دبیرکل جمعیت هلال احمر به همراه خزانه دار کل جمعیت در آخرین روز از سال ۹۷، از ادارات زیرمجموعه خزانه داری کل و ذیحسابی هلال احمر بازدید و به کارمندان این ادارات نیز خداقوت گفت.