اخبار / ستادی

بازدید دبیرکل جمعیت هلال احمر از بخش های مختلف سازمان امداد و نجات

دبیرکل جمعیت هلال احمر صبح امروز با حضور در سازمان امداد و نجات از بخش های مختلف این سازمان امدادی بازدید کرد.

۹ ماه قبل

بازدید دبیرکل جمعیت هلال احمر از بخش های مختلف سازمان امداد و نجات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در این بازدید محمودرضا پیروی با بیان اینکه سازمان امداد و نجات با توجه به انجام عملیات امدادی در زمان وقوع حوادث و سوانح به صورت کوتاه مدت نسبت به سایر سازمان ها از اولویت برخوردار است، گفت: نگاه جمعیت هلال احمر به سازمان امداد و نجات بدلیل انجام ماموریت امدادی و عملیاتی، خاص و ویژه است.

وی با تاکید بر توسعه سیستم ارتباطی سازمان امداد و نجات، افزود: توسعه سیستم های ارتباطی جزو اولویت‌هاست؛ چرا که باید تجهیزات قوی برای فرماندهی عملیات در حوادث و سوانح داشته باشیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ارتباطات از فرماندهی عملیات مهمتر است، اضافه کرد: تجهیزات ارتباطی در فرماندهی عملیات حرف اول را می زد، حتی ارتباطات از فرماندهی مهمتر است، چرا که ارتباطات ابزار کار فرماندهی است و برای انجام صحیح عملیات استفاده از تجهیزات ارتباطی نوین و به روز لازم و ضروری است.

اختصاص بودجه برای خرید تجهیزات نوین ارتباطی

دکتر پیروی درباره خرید تجهیزات نوین ارتباطی، گفت: برای تقویت تجهیزات ارتباطی، بودجه لازم تخصیص داده می شود تا نسبت به خریداری تجهیزات نوین اقدام شود.

وی در ادامه از نحوه فعالیت تیم های آنست و واکنش سریع سازمان امداد و نجات، انبار تجهیزات و اقلام امدادی، بازدید و بر تقویت ناوگان حمل و نقل این سازمان، تاکید کرد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر همچنین با مدیران و روسای ادارات سازمان امداد و نجات نشستی صمیمانه داشت و از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده در این سازمان قرار گرفت.

 در این جلسه شاهین فتحی؛ معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه حوزه عملیات، پیشانی کار سازمان امداد و نجات است، اظهارداشت:  بیش از یک سال از تشکیل تیم های واکنش سریع در تمامی استان های کشور می گذرد و تمامی اعضای تیم های واکنش سریع برای خدمت در این تیم‌ها موظف به گذراندن دوره های آمادگی جسمانی و همچنین دوره های تخصصی هستند که در صورت گذراندن این دوره ها می توانند به عنوان تیم واکنش سریع در سازمان امداد و نجات خدمت کنند.

در ادامه سعید متانی؛ معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز با تاکید بر توان عملیاتی و لجستیکی سازمان امداد و نجات، گفت: تمامی نمایندگانی که از صلیب سرخ و هلال احمر سایر کشورها از سازمان امداد و نجات و تجهیزات این سازمان بازدید کرده اند به توانمندی های آن معترف بوده‌اند.

وی به کمبود نیروی انسانی در حوزه لجستیک اشاره و بیان کرد: تغییر ساختار سازمانی به ویژه در حوزه لجستیک بسیار لازم و ضروری است، چرا که ما در زمینه  کارشناس تجهیزات و راننده خودروهای سبک و سنگین، نیرو کم داریم. در حال حاضر پنج هزار دستگاه خودروی عملیاتی در سراسر کشور وجود دارد، اما تنها ۲۰۰ نیروی راننده در این زمینه مشغول به کار هستند.