اخبار / اربعین 98 / ستادی

بازدید دکتر پیوندی و رئیس دفتر رئیس جمهوری از پایانه های مرزی استان ایلام و خوزستان/ تقدیر رئیس دفتر رئیس جمهوری از خدمات امدادگران

رئیس دفتر رئیس جمهوری و رئیس جمعیت هلال احمر از مرز مهران در استان ایلام، شلمچه و چذابه در استان خوزستان بازدید کردند.

۱ ماه قبل

بازدید دکتر پیوندی و رئیس دفتر رئیس جمهوری از پایانه های مرزی استان ایلام و خوزستان/ تقدیر رئیس دفتر رئیس جمهوری از خدمات امدادگران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر همراه با دکتر واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری صبح امروز به بازدید از پایانه های مرزی استان های ایلام و خوزستان پرداخت.

در جریان این سفر یک روزه به دو استان مرزی دکتر پیوندی و دکتر واعظی پس از اینکه در پایانه مرزی مهران مورد استقبال نیروهای جمعیت هلال احمر قرار گرفتند، به بازدید از این مرز پرداختند و در جریان آخرین وضعیت آن قرار گرفتند.

در ادامه سفر، رئیس دفتر رئیس جمهوری و رئیس جمعیت هلال احمر به استان خوزستان سفر کردند و به ترتیب از مرزهای چذابه و شلمچه و همین طور تمهیدات جمعیت هلال احمر در این پایانه ها بازدید کردند.

دکتر محمود واعظی در جریان بازدید از پایانه مرزی چذابه در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: با اهتمام دکتر روحانی درخصوص لغو روادید با عراق و همچنین با رایگان شدن ویزا، تسهیلات خوبی فراهم شده تا مردم عزیز از این فرصت حداکثر استفاده و بهره را برای برپایی مراسم اربعین به عمل بیاورند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: امروز تمهیدات مناسبی در چهار مرز کشور برای تردد زوار فراهم شده است و متاسفانه در طرف عراق مشکلاتی بویژه در زمینه حمل و نقل زائران وجود دارد که در صورت اعلام نیاز طرف عراقی، آمادگی داریم کمک و همکاری کنیم.
دکتر واعظی تصریح کرد:راهپیمائی بزرگ اربعین بعنوان یک مراسم با شکوه اعتقادی، دینی و سیاسی نه تنها در ایران و عراق بلکه در سطح جهانی تاثیر گذار است لذا این اجتماع عظیم، بسیار ارزشمند است و تاثیرات معنوی فراوانی دارد.
گفتنی است در این سفر،رئیس دفتر رئیس جمهور، رئیسجمعیت هلال احمر و استاندار خوزستان از ستاد عملیات امدادونجات جمعیت هلال احمر در مرز چذابه نیز بازدید و با امدادگران دیدار و از خدمات آنها تقدیر کردند.