اخبار / حج 98 / ستادی

بازدید سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت از مراکز درمانی هلال‌احمر در مدینه/ تجهیزات درمانگاه‌های هلال‌احمر مطلوب است

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان امروز با حضور در هتل های راما مدینه، ریاض المهاجرین و الجاد المدینه از روند خدمات رسانی تیم درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر به زائران در درمانگاه‌های مستقر در این هتل ها بازدید کردند.

۵ ماه قبل

بازدید سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت از مراکز درمانی هلال‌احمر در مدینه/ تجهیزات درمانگاه‌های هلال‌احمر مطلوب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، ننماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در این بازدید با تقدیر از همه پزشکان، ‌پرستاران و کارکنانی که برای کاهش مشکلات بیماران در این سفر روحانی تلاش می‌کنند، گفت: خدمت رسانی در حج امسال افزایش یافته و همه کادر درمانی سه درمانگاه جمعیت هلال احمر آماده خدمت رسانی به زائران هستند و تجهیزات به‌کار گیری شده در این سه درمانگاه از سطح مطلوبی برخوردار است.

علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت هم در بازدید از درمانگاه‌های مرکز پزشکی حج و زیارت در مدینه با اشاره به ارتقاء کیفیت و کاهش هزینه‌ها برای زائران در حج ۹۸، گفت: تجهیزات درمانگاه هلال احمر نسبت به سال‌های قبل ارتقا پیدا کرده است و مشکل خاصی در این درمانگاه‌ها نداریم.

وی با اشاره به تعداد کم مراجعان به درمانگاه‌ها، افزود: تیم درمانی حج برای شرایط بسیار گرم و خستگی‌های پس از انجام اعمال، خود را آماده کرده است و با توجه به شرایط سنی زائران و گرمای هوا در عربستان تعداد مراجعات تاکنون زیاد نبوده است.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: جمعیت هلال‌احمر تلاش دارد تا زائران سفری بدون حادثه و سالم داشته و بتوانند با شرایط مساعد جسمی و بدون هیچ بیماری مناسک خود را با آرامش انجام دهند و بهره بیشتری از این سفر روحانی ببرند.

وی با مقدس خواندن فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر، افزود: براساس مذاکرات با طرف عربستانی، حجاج ایرانی مانند سایر حجاج امکان استفاده از مراکز درمانی را دارند و به دلیل عدم تسلط زائران به زبان عربی رابطینی معرفی شدند تا حجاج برای ادامه درمان خود در بمارستان های سعودی مشکل نداشته باشند.