آگهی

اخبار / استانی

بازدید نماینده مجلس از خدمات کاروان سلامت قم در« بسطام»

نماینده مجلس شورای اسلامی از نحوه ارائه خدمات کاروان سلامت قم در روستاهای کم برخوردار منطقه «بسطام سلسله» بازدید کرد.

۲ ماه قبل

بازدید نماینده مجلس از خدمات کاروان سلامت قم در« بسطام»

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از این کاروان با قدردانی از خدمات هلال احمر قم در این منطقه، گفت: این اقدام شایسته هلال احمر قم و حضور تیم های پزشکی تخصصی در این منطقه می تواند گام مهمی برای شناسایی امراض شایع منطقه و علل آن، درمان قطعی این بیماری ها و ریشه کن کردن آنها باشد.

علی رستمیان، با اشاره به پیگیری های لازم از طریق مجلس، وزارت، ادارات استانی و نهادهای حمایتی برای درمان بیماری های مناطق محروم و لزوم تداوم چنین برنامه‌هایی، گفت: یکی از مهم ترین مشکلات مناطق محروم، موضوع سوءتغذیه کودکان و مادران شیرده و باردار است که موجب ناهنجاری ها و بروز بیماری های مختلف در کودکان می شود و تلاش بر این است که برنامه های مدون و جامعی برای کنترل و ریشه کن کردن آنها داشته باشیم.
وی با اشاره به امکانات کم بهداشتی مردم در مناطق کم برخوردار، گفت: اجرای برنامه کاروان سلامت می تواند گام مؤثری در زمینه کنترل و پایش بیماری های مردم این مناطق باشد.
فرماندار سلسله نیز با قدردانی از هلال احمر قم برای خدمت رسانی به مردم منطقه بسطام، گفت: حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص در میان مردم کم برخوردار روستاهای بسطام و ارائه داروی رایگان پس از سیلاب اخیر گام مهمی در کنترل بیماری های مردم منطقه است.
شریف خسروی با اشاره به ارائه برنامه های فرهنگی و سلامت توسط کاروان قم، گفت: ارائه چنین برنامه هایی با رویکرد درمانی، آموزشی، فرهنگی و حمایتی می تواند منجر به افزایش سطح بهداشت و اطلاعات فرهنگی مردم منطقه شود.

یادآور می شود، این کاروان متشکل از پرستاران و پزشکان فوق تخصص، ریه و داخلی و همچنین پزشکان متخصص اطفال، زنان و زایمان، دندانپزشک، پزشک عمومی و طب سنتی، مشاوره مامایی و مشاوره روانشناسی است که با امکانات و تجهیزات کامل به همراه داروی رایگان به مدت سه روز در منطقه بسطام که شامل ۱۵ روستا است، مستقر شده اند.
همچنین دیدار با سالمندان این منطقه به منظور اجرای طرح نیابت، توزیع کمک‌های مردمی در قالب بسته‌های امدادی و حمایتی، پوشاک، مواد غذایی و بسته‌های بهداشتی از دیگر فعالیت‌های این کاروان در منطقه بسطام است.

ارائه خدمات درمانی، آموزشی و فرهنگی به بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ نفر

 


همزمان با ادامه اجرای طرح کاروان سلامت در بخش بسطام شهرستان الشتر، محمد گلفشان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم در جمع این کاروان حاضر شد و از نزدیک نحوه ارائه خدمات را ارزیابی کرد.
وی گفت: تا کنون بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ تن از خدمات تیم های درمانی کاروان سلامت که شامل، دندان پزشکی و ویزیت رایگان توسط متخصصین داخلی، ریه، اطفال و زنان و همچنین مشاوره های روانشناسی و مامایی بوده است، بهره مند شده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اجرای برنامه های متنوع آموزشی و فرهنگی در طرح کاروان سلامت گفت: روحانی کاروان و جوانان این جمعیت در بخش بسطام شهرستان الشتر در استان لرستان با اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی اقدام به ارائه خدمت به بیش از ۳۰۰ نفر از مردم بویژه کودکان و نوجوانان کردند.
وی علت حضور کاروان سلامت هلال احمر استان قم، در این منطقه را خدمت رسانی به مردم در مناطق کم برخوردار و به ویژه پس از سیل اخیر در لرستان عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به نیاز این مناطق تصمیم گرفتیم برای ارائه خدمات به مردم عزیز این مناطق اقدام کنیم.