اخبار / استانی

باوقوع زلزله در مسجد سلیمان اعلام شد: آماده‌باش تیم‌های امدادی و تجهیزات لجستیکی هلال‌احمر قم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم از آماده باش تیم های امدادی و تجهیزات لجستیکی جمعیت هلال احمر استان برای اعزام به مناطق زلزله زده خوزستان خبر داد.

۳ ماه قبل

باوقوع زلزله در مسجد سلیمان اعلام شد: آماده‌باش تیم‌های امدادی و تجهیزات لجستیکی هلال‌احمر قم

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دکتر محمد گل فشان با اعلام این خبر گفت: به دنبال وقوع زلزله در استان خوزستان و اعلام ساعت صفر، در ساعت ۲۰:۱۰ دقیقه شب (۱۷ تیرماه ) در کمتر از یک ساعت ۸۰ امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر این استان همراه با تجهیزات کامل به حالت آماده باش درآمدند.

وی با بیان اینکه با اعلام ساعت صفر، با سرعت فرآیند فراخوان انجام و تجهیزات لجستیکی و انسانی نیز آماده شد، گفت: در پی این فراخوان ۸۰ نجاتگر آماده به عملیات به همراه تیم واکنش سریع استان، تیم آنست و ۲ قلاده سگ، ۵ دستگاه آمبولانس عملیاتی، یک دستگاه خودروی نجات، ۲ دستگاه خودروی کمک دار، ۲ دستگاه خودروی فرماندهی و همچنین خودروی ارتباطات و ۲ دستگاه مینی بوس آماده ارائه خدمت شدند.
گل فشان با تاکید بر آماده باش ۱۰۰ درصدی جمعیت هلال احمر برای اعزام و ارائه خدمات به مردم در مناطق زلزله زده در صورت نیاز، گفت: همزمان با آماده باش تیم های امدادی، معاون سیاسی امنیتی استاندار قم و مدیرکل بحران با حضور در ستاد هلال احمر ضمن بازدید و ارزیابی ظرفیت ها از سرعت عمل و تلاش های صورت گرفته تقدیر کردند.