اخبار / استانی

با اجرای طرح بازپیوند خانواده هلال‌احمر؛ ۶۰۰ زائر گمشده در اربعین به ایران باز گردانده شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: ۶۰۰ نفر از زائران ایرانی گمشده در عراق همزمان با ایام اربعین حسینی از مرز مهران توسط نیروهای این جمعیت به ایران بازگردانده شدند.

۳ هفته قبل

با اجرای طرح بازپیوند خانواده هلال‌احمر؛ ۶۰۰ زائر گمشده در اربعین به ایران باز گردانده شدند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، حسین عارفی گفت: در طرح باز پیوند خانواده که همزمان با اربعین حسینی آغاز شده بود، زائران گمشده در کشور عراق از طریق نیروهای این جمعیت ساماندهی و به داوطلبان جمعیت هلال احمر در مرز تحویل داده شدند.

وی ببان کرد: در این طرح که توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر اجرا شد، زائران سالمند، کودکان و به‌ طور کلی افراد ناتوانی که به هر دلیلی از جمله مفقود شدن مدارک ، مشکلات مالی در سفر کربلا از آشنایان یا کاروان خود جدا شده بودند و توانایی یافتن آنها را نداشتند به کشور بازگردانده شدند.

عارفی افزود: در این طرح، زائران با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، جمعیت خیریه امام رضایی ها و معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر استان ، زائران گمشده و مهجور را به شهرها و خانواده های خود رساندند.

وی از همکاری خوب کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و جمعیت خیریه امام رضایی ها که در طرح باز پیوند خانواده با معاونت داوطلبان هلال احمر مشارکت داشتند و موجب بازگرداندن زائران مهجور و گمشده به کانون گرم خانواده شدند، صمیمانه تشکر و قدر دانی کرد.