اخبار / استانی

با اجرای پویش «با مهر تا مهر» در یزد؛ ۳۰۰ بسته نوشت افزار جمع آوری شد

در ادامه اجرای پویش «با مهر تا مهر»؛ طرح سراسری جمعیت هلال احمر در تهیه نوشت افزار برای کمک به دانش آموزان در استان های متاثر از سیل، اعضای هلال احمر شهرستان های یزد، بافق و ابرکوه همگام با این طرح در خرید و تحویل نوشت افزار به هلال احمر اقدام کردند.

۲ ماه قبل

با اجرای پویش «با مهر تا مهر» در یزد؛ ۳۰۰ بسته نوشت افزار جمع آوری شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ سید مهدی حسینی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد در این باره گفت: با توجه به اینکه برخی از استان‌های کشور بهار امسال درگیر سیل شدند، مردم به مسائل معیشیتی و رفاهی این هموطنان توجه جدی کردند و سازمان جوانان هلال‌احمر به منظور رفع نیاز‌های فرهنگی خانواده‌های این مناطق در اوقات فراغت تابستان و سال تحصیلی جدید، فراخوان تشکیل طرح ملی پویش “با مهر تا مهر” را داد.

وی گفت:شهروندان و خیرین می توانند محصولات فرهنگی و اسباب بازی را با تخفیف ۲۰ تا ۳۰ درصدی از فروشگاه های پارسه، گل نرگس و چمران مشارکت کننده در این طرح برای کمک به کودکان سیل زده تهیه و به جمعیت هلال احمر استان تحویل دهند.

حسینی یادآور شد: تا کنون ۳۰۰ بسته نوشت افزار شامل دفتر، مداد، مداد رنگی، پاک کن، تراش و… به ارزش ۵۰ میلیون ریال و همچنین ۵۰ مجموعه اسباب بازی از سوی مردم نیک اندیش و مهر ورز شهر یزد جمع آوری شده است.

 

تهیه بسته های فرهنگی در ابرکوه

 خلیل اکرمی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه گفت: هلال احمر شهرستان ابرکوه با مراجعه به چند کتاب فروشی و لوازم التحریر و توجیه فروشندگان در مورد این طرح، از آنها درخواست شد که با عضویت در سایت کتابفروشی‌های داوطلب برای شرکت در طرح «با مهر تا مهر» مشارکت کنند.

وی گفت: هدف از اجرای این طرح تهیه بسته‌های فرهنگی شامل کتاب، لوازم‌التحریر و اسباب‌بازی با همت خیرین کتاب فروشی‌ها و نوشت افزارفروشی ها به‌منظور توزیع در میان کودکان مناطق سیل زده است.

اکرمی گفت: در این پویش که با همت اعضا کانون جوانان انجام شد با جلب همکاری و مشارکت ۲ کتابفروشی در ابرکوه اقلام نوشت افزار شامل مداد، خودکار، پاک کن، مدادتراش، دفتر و ۶۰ جلد کتاب به این طرح اختصاص داده شد.

 جمع آوری ۶۰ بسته نوشت افزار در بافق

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان بافق هم در این باره گفت: این طرح همزمان با سراسر کشور در کتابفروشی های شهرستان بافق و با حضور پرشور جوانان هلال احمر در حال اجراست.

محمد رضا فتاحی گفت: اعضاء و جوانان هلال احمری با مراجعه به کتابفروشی های مشارکت کننده در طرح «با مهر تا مهر»، کتاب و نوشت افزار را که مراجعین با تخفیف از کتابفروشی خریداری می کنند برای توزیع و ارسال به هلال احمر تحویل می دهند.

فتاحی با عنوان این که پویش «با مهر تا مهر» در طول تابستان و تا آغاز سال تحصیلی ادامه خواهد داشت، گفت: تا امروز با مشارکت خوب کتاب فروشی ها و مردم نوعدوست بافق ۶۰ بسته نوشت افزار جمع آوری شده است.