اخبار / ستادی

با امضای تفاهم‌نامه: سی‌و‌هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر«سفیر مهربانی» در حوزه بلایای طبیعی تعیین شد

تفاهم نامه نامگذاری جشنواره جهانی فیلم فجر به عنوان «سفیر مهربانی» در حوزه بلایای طبیعی امضا شد.

۱ ماه قبل

با امضای تفاهم‌نامه: سی‌و‌هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر«سفیر مهربانی» در حوزه بلایای طبیعی تعیین شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر روز گذشته در افتتاحیه جشنواره جهانی فیلم فجر تفاهم نامه نامگذاری این جشنواره به عنوان «سفیر مهربانی» در حوزه بلایای طبیعی میان دکتر علی اصغر پیوندی به عنوان رپیس جمعیت هلال احمر و سیدرضا میرکریمی دبیر سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر امضا شد.

به موجب این تفاهمنامه، جشنواره جهانی فیلم فجر به عنوان «سفیر مهربانی» در حوزه بلایای طبیعی معرفی شد تا ضمن معرفی هلال احمر ایران در محافل سینمایی از طریق نمایش آثار تصویری مرتبط، از سال آینده نیز توجه ویژه‌ای در انتخاب و نمایش فیلم های خارجی با موضوعات مرتبط در جشنواره جهانی داشته باشد و از این طریق به تبادل تجربیات بشری در مواجهه با بلایای طبیعی بپردازد.

بر اساس مفاد این تفاهم نامه مدت زمان اجرای این تفاهم از زمان اجرا به مدت یکسال است و تعهدات جمعیت هلال احمر معرفی جشنواره جهانب فیلم فجر به عنوان عضو حقوقی و همچنیت سفیر مهربانی جمعیت هلال احمر، استفاده از همه ظرفیت های رسانه ای در اختیار برای انعکاس اخبر همکاری و پوشش رویدادهای مرتبط و دوطرفه و ارایه گزارش های مالی کلان از کمک های مردمی دریافت شده؛ خواهد بود.

همچنین تعهدات جشنواره جهانی فیلم فجر اختصاص تمامی درآمد حاصل از بلیت فروشی دوره سی و هفتم جشنواره به جمعیت هلال احمر برای مصرف به سود هموطنان سیل زده، در اختیار قرار دادن درآمد حاصل از فروش هدایا در بخش فروشگاه هدایای جشنواره سی و هفتم به جمعیت هلال احمر برای هزینه کردن به سود هموطنان مناطق سیل زده، همکاری برای انجام گفت و گو با هنرمندان در موضوعات مرتبط با اهداف جمعیت هلال احمر و موضوع این تفاهم نامه در حد امکان، فراهم کردن امکان استفاده محیطی از فضای جشنواره برای تبلیغات مرتبط و سایر اقدامات فرهنگی مانند برگزاری نمایشگاه عکس و … تعیین شده است.

در حاشیه این مراسم رضا میرکریمی، رضا کیانیان و ستاره اسکندری ملبس به کاور جمعیت هلال احمر به عنوان داوطلب این نهاد مردمی شدند.

رضا کیانیان پیش از بریدن کیک افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در سخنانی ضمن خوشامدگویی به مهمانان گفت: جشنواره ما، جشنواره ساده ای است و امیدوارم شما آن را دوست داشته باشید. همانطور که می‌دانید تمامی عواید فروش بلیت و محصولات فرهنگی این دوره از جشنواره به هموطنان سیل زده اختصاص می یابد. دل ما با همه هموطنان سیل زده‌مان در خوزستان، لرستان، شمال کشور و … است. ما به یاد شما هستیم.