اخبار / استانی

کلنگ زنی پایگاه امداد جاده ای هلال احمر قم با حضور استاندار/ رونمایی از خودروی مدرن نجات در استان

با حضور استاندار قم و جمعی از مسئولان استانی، کلنگ ساختمانهای پایگاه امداد جاده ای و مسجد جمعیت هلال احمر قم در جاده قم – گرمسار و اتوبان قم – تهران (راهدارخانه شهید سعادتمند) زمین زده شد.

۶ ماه قبل

کلنگ زنی پایگاه امداد جاده ای هلال احمر قم با حضور استاندار/ رونمایی از خودروی مدرن نجات در استان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ بهرام سرمست استاندار قم، در آیین کلنگ زنی ساختمانهای پایگاه امداد جاده ای و مسجد جمعیت هلال احمر قم در جاده قم –گرمسار عنوان کرد: این دو پروژه مهم توسط خیرین در طول ۹ ماه به نتیجه می رسد که اقدامی با ارزش است.

استاندار قم افزود: یکی از نکات مهم این است که هلال احمر، پایگاه خود را قبل از احداث این مجموعه در جاده مستقر کرده و به خدمت می پردازد.

وی تصریح کرد: جاده قم گرمسار اهمیت زیادی در تردد مسافران و حمل و نقل زائران دارد به ویژه در عید خدمات رفاهی را برای زائرین به بهترین نحو ارائه دهیم.

سرمست اظهار کرد: در ایام نوروز ۱۷ پایگاه هلال احمر در خدمت رسانی به زائران در قم در سطح استان و جاده مستقر می شوند.

استاندار قم بیان کرد: در سایه این خدمات سفرهای امنی را برای زائران آرزومند هستیم و امیدواریم بتوانیم بهترین خدمات را ارائه دهیم.

وی اظهار کرد: قم شهر گردشگری مذهبی است و باید مسافران و زائران از امکانات و رفاه برخوردار باشند قطعا در این مسیر خدمت رسانی نیز کار اصلی را خیرین انجام می دهند.

 دکتر محمد گل فشان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم هم در آیین کلنگ زنی ساختمان های پایگاه امداد جاده ای و مسجد جمعیت هلال احمر استان عنوان کرد: در سال جاری ۷۱ درصد حوادث جاده ای در قم تهران افزایش یافته است که طبق آمار در جاده گرمسار این آمار با افزایش ۲۲۲ درصدی همراه بوده است.

گل فشان بیان کرد: این پایگاه جاده ای توسط حاج جواد ایرانی و جاده قم گرمسار توسط حاج حسن آقاجانی دو تن از خیرین برجسته در سطح کشور احداث می شود.

وی تصریح کرد: امید است تا پایان ماه شعبان سال آینده این دو ساختمان به بهره برداری برسد و بتوانیم تمامی امکانات را در جهت ارائه خدمات به زائران بسیج کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم اظهار کرد: قرار است در این روزها فعالیت هلال احمر در جاده قم –گرمسار دائمی شود در حالی که هر سال فقط ایام عید جمعیت هلال احمر مستقر بود.

گل فشان عنوان کرد: به دلیل تردد مسافران و زائران بی شمار از این جاده باید خدمات رفاهی را افزایش داد. به این منظور، حاج مصطفی کرمانشاهی و ستاد اقامه نماز نیز در احداث مسجد اعلام آمادگی کردند تا بتوانیم خدمات را توسعه بدهیم.

وی بیان کرد: امروز دو پایگاه امداد و نجات در اتوبان قم_تهران (راهدارخانه شهید سعادتمند) و عوارضی قم و گرمسار افتتاح شد امید است، تا زمانی که پایگاه اصلی راه اندازی شود با ارائه خدمات امدادگران در پایگاه کانکسی، مسافران با خیالی آسوده به سفر بپردازند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: تاکنون به هفت پایگاه امداد و نجات جاده ای در استان دست یافته ایم و سال آینده دو پایگاه دیگر تجهیز می شود.

وی بیان کرد: امروز از خودروی نجات مدرن با امکانات روز دنیا رونمایی شد این خودرو نقش مهمی در رهاسازی خودروها و امداد و نجات کوهستان دارد که با اعتبار ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به ارائه خدمت می پردازد.

گل فشان عنوان کرد: قم از نظر خودرویی و امداد موقعیت خوبی دارد و به زودی ۲ دستگاه خودروی دیگر خریداری می شود.

وی گفت: برای ایام نوروز ۱۶ پایگاه امداد ثابت و سیار از سوی هلال احمر فعال است و برای طرح ایمنی و نوروز سلامتی نیز ۲۶ پایگاه ثابت و سیار فعال خواهد شد ضمن اینکه ۱۵۰ جوان و ۸۵ امدادگر پزشک و پرستار از ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین به خدمت رسانی می پردازند.

در این آیین یکی از خیرین برای ساخت مساجد کوچک در جاده اعلام آمادگی و تاکید کرد: باید زمینه احداث مساجد بین راهی توسط مسئولان فراهم شود، در سفر اخیر به کرمانشاه متوجه شدم در جاده قم کربلا نیز فاقد مسجد هستیم که در این باره حاضر به احداث مسجد هستم.

لازم به ذکر است با نظر موافق فرد خیر، مسجد جمعیت هلال احمر، مزین به نام جواد الائمه می شود. امروز علاوه بر مراسم کلنگ زنی ساختمانهای پایگاه امدادجاده ای و مسجد جمعیت هلال احمر، قم، راهدارخانه سعادتمند و پایگاه موقت امداد جاده ای گرمسار برای ایام نوروز قبل از راه اندازی پایگاه اصلی افتتاح و از خودروی  مدرن نجات نیز رونمایی شد.

رونمایی از خودروی مدرن نجات جمعیت هلال احمر استان قم

در حاشیه آیین کلنگ زنی ساختمانهای پایگاه امداد جاده ای و مسجد جمعیت هلال احمر قم، از خودروی مدرن نجات در قم رونمایی شد.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم پس از رونمایی از خودروی نجات جاده ای گفت: جمعیت هلال احمر کشور با توجه به میزان تردد، جمعیت و وسعت هر استان یک تا دو دستگاه از این خودرو در اختیار استان ها قرار داده است.

سعید یعقوبی، گفت: این خودروی عملیاتی کوچک قابلیت هایی همچون ایجاد روشنایی تا برد یک کیلومتر، حمل دستگاه مکانیزه و برش هیدورلیک، تجهیزات ویژه عملیات در کوهستان، سیستم ناوبری، جی پی اس و بی سیم دور برد دارد.

به گفته سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم طراحی کابین این خودرو بومی سازی شده است و هر خودرو ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه برداشته است.

این خودرو تنها خودرو عملیاتی ویژه جمعیت هلال احمر در استان قم است که بر اساس شرایط مختلف در جاده های استان تردد خواهد داشت.

بر اساس استانداردهای موجود در هر ۲۵ کیلومتر راه بین شهری باید یک پایگاه ثابت امدادی وجود داشته باشد که استان قم با حدود ۶۵۰ کیلومتر راه جاده ای، هفت پایگاه جمعیت هلال احمر و هشت پایگاه ثابت فوریت های پزشکی دارد و در همین خصوص در حوزه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان نیازمند ساخت چهار پایگاه ثابت دیگر است.