اخبار / استانی

با حضور دبیرکل هلال‌احمر پایان یافت: مرحله استانی هفتمین المپیاد آماده در بوشهر/ پایان مرحله استانی المپیاد دادرس در گیلان

هفتمین دوره المپیاد آماده استان بوشهر با بازدید دکتر محمود رضا پیروی، دبیرکل جمعیت هلال احمر از مراحل انجام مسابقات، برگزار شد.

۲ ماه قبل

با حضور دبیرکل هلال‌احمر پایان یافت: مرحله استانی هفتمین المپیاد آماده در بوشهر/ پایان مرحله استانی المپیاد دادرس در گیلان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر، غلامرضا حاجیانی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر بوشهر گفت: هفتمین دوره المپیاد دانش آموزشی آماده، ۱۱ تا ۱۳ تیرماه به میزبانی هلال احمر شهرستان جم با حضور دانش آموزان ۱۰ شهرستان  استان بوشهر برگزار شد و دانش آموزان در تیم های ۱۴ نفره برای کسب عناوین برتر به رقابت پرداختند.

وی با اشاره به اینکه المپیاد آماده باعث رشد و شکوفایی استعدادهای علمی و امدادی، افزایش روحیه کار جمعی و سطح آگاهی شرکت کنندگان می شود، افزود: در این طرح دانش آموزان در ۸  مرحله شامل ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، خونریزی، پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، پناه‌گیری و خروج ایمن، حمل مصدوم، اسکان اضطراری، اطفای حریق و آزمون کتبی رقابت کردند.

در پایان این المپیاد تیم های شهرستان جم، دشتستان و تنگستان در بخش خواهران و در بخش برادران شهرستان‌های جم، دیر و گناوه به ترتیب عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و تیم برتر هر بخش به مرحله کشوری در ۲۸ تیر تا ۷ مرداد در اردوگاه شهید باهنر تهران، اعزام می شود.

پایان مرحله استانی المپیاد دادرس در گیلان با برتری تیم های آستانه و رشت 

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان هم از پایان یافتن هفتمین مرحله استانی المپیاد آماده «مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر» با برتری تیم های دختران رشت  و پسران آستانه اشرفیه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، مهدی ولی پور گفت : ۴۷۶ دانش آموز منتخب از مرحله شهرستانی در قالب ۳۴ تیم دختر و پسر  در ۲ روز متوالی در اردوگاه مهرانزلی با هم به رقابت پرداختند.

وی با اشاره به اینکه در تیم دختران، شهرستان‌های رشت، لنگرود و آستانه اشرفیه و تیم پسران شهرستانهای آستانه اشرفیه، لنگرود و شفت به ترتیب اول تا سوم شدند، افزود: در این مرحله تیم اول هر گروه پسران و دختران در مسابقات کشوری حضور می یابند.

ولی‌پور با اشاره به این که از تیم برتر اخلاق در گروه دختران لاهیجان و پسران تالش نیز در قالب “تیم بشر دوستی ” تقدیر و جوایزی به آنها اهدا شد، گفت: بیش از  ۱۰ هزار دانش آموز در ۳۴۴  مدرسه تحت پوشش طرح دادرس جمعیت هلال احمر استان گیلان هستند و در مواقع لزوم در حوادث از توانمندی و خدمات داوطلبانه آنها بهره برده می‌شود.