آگهی

اخبار / استانی

با حضور دکتر پیوندی مرکز پشتیبانی عملیات امداد و نجات هلال احمر ایلام افتتاح شد

در سفر رئیس جمعیت هلال احمر به استان ایلام، مرکز امداد و نجات این استان افتتاح و از دو خودروی نجات تیپ دو رونمایی شد همچنین کلنگ ساخت دو انبار امدادی نیز زده شد.

۶ ماه قبل

با حضور دکتر پیوندی مرکز پشتیبانی عملیات امداد و نجات هلال احمر ایلام افتتاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در سفر امروز دکتر علی اصغر پیوندی به استان ایلام، ساختمان مرکز پشتیبانی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر با حضور قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام افتتاح شد.

رئیس جمعیت هلال احمر پس از این مراسم در مرکز پاسخگویی اضطراری ۱۱۲ این ساختمان و همین طور مرکز کنترل و هماهنگی عملیات نیز حاضر شد.

دکتر پیوندی اظهار کرد: خوشحالیم که در ایام چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی یک مرکز خوب به عنوان ستاد فرماندهی امداد و نجات در ایلام را که دو میلیارد برای آن هزینه شده است، افتتاح کردیم.

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: ایلام به واسطه شرایط خاص اقلیمی و همین طور به دلیل اینکه مرکز گذر به عتبات عالیات است و حوادث مختلفی که در آن رخ می دهد، نیازمند نگاه ویژه ای است و افتتاح این مرکز در ایلام امکان برقراری ارتباط دیجیتالی با سراسر کشور و حتی خارج از کشور را برطرف می کند. امیدوارم با بهره برداری و افتتاح این مرکز مدیریت عملیات بهتری را داشته باشیم.

وی به پروژه های دیگر این استان اشاره کرد و گفت: علاوه بر افتتاح این مرکز کلنگ زنی انبارهای امدادی هم انجام می شود که اعتبار آن به صورت کامل تامین شده و در حساب جمعیت هلال احمر استان است. امیدواریم پیش از دهه فجر سال ۹۸ شاهد افتتاح این انبارها هم باشیم.

قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام هم در ادامه گفت: از زحمات هلال احمری ها که در تمام حوادث حضور دارند تشکر می کنم.

وی با اشاره به ضرورت توجه به استان ایلام گفت: این استان شرایط خاص خودش را دارد و انواع حوادث اعم از سیل، زلزله، رانش زمین و .. در آن رخ می دهد. از طرف دیگر ما ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق داریم و اینها تمهیدات خاص خودش را می طلبد.

استاندار ایلام ادامه داد: این استان نسبت بخش های دیگر کشور از نظر زیرساخت های جمعیت هلال احمر نیازهای زیادتری دارد و با توجه به شرایط ویژه استان، امیدوارم سفر دکتر پیوندی با برکت باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر امروز ضمن بازدید از ساختمان مرکز جامع توانبخشی ایلام و روند ساخت و تکمیل آن و همین طور آشیانه امداد هوایی، از دو خودروی نجات تیپ ۲ نیز رونمایی کرده و در محوطه معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان، کلنگ ساخت دو انبار امدادی نیز زده شد.

در این مراسم حسین عارفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات، روح اله فروزش معاون حقوقی و امور مجلس و هوتن والی نژاد سرپرست دفتر فنی و مهندسی جمعیت هلال احمر حضور داشتند.