اخبار / ستادی

با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر و رئیس سازمان انتقال‌خون انجام شد: رونمایی از اولین مرکز انتقال خون داوطلبانه در ایران

اولین مرکز انتقال خون داوطلبانه با حضور رئیس جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان انتقال خون و رئیس مجمع خیرین انتقال خون کشور به شکل پایلوت در شهر تهران افتتاح شد.

۲ ماه قبل

با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر و رئیس سازمان انتقال‌خون انجام شد: رونمایی از اولین مرکز انتقال خون داوطلبانه در ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم رونمایی از اولین مرکز انتقال خون داوطلبانه گفت: اساس کار در جمعیت هلال احمر فعالیت های داوطلبانه است و اهدای خون هم یکی از فعالیت های ۱۰۰ درصد داوطلبانه است که مردم شریف در نقاط مختلف برای کمک به بیماران و مصدومان انجام می‌دهند.

وی افزود: در روز جهانی اهدای خون، براساس وظیفه جمعیت هلال احمر و با کمک مجمع خیرین انتقال خون، کانون اهداکنندگان و سازمان انتقال خون، اولین مرکز انتقال خون داوطلبانه به شکل پایلوت افتتاح شد تا با تامین نیروی انسانی لازم در حوزه دریافت خون از میان دانشجویان داوطلب علوم پزشکی، پرستاری، علوم آزمایشگاهی که آموزش های لازم را فراگرفتند، کار داوطلبانه انتقال خون را در سطح پرسنلی و افراد مختلف پیگیری کنیم.

دکتر پیوندی با بیان اینکه به جز این مرکز، سه مرکز دیگر نیز در سطح تهران فعالیت دارند، افزود: سعی می کنیم این مراکز را با همکاری سازمان انتقال خون و مجمع خیرین انتقال خون در سطح شهرهای کشور گسترش دهیم تا با این اقدام، افراد بیشتری در امر اهدای خون که بیماران و مصدومان در شرایط بحرانی به آن نیاز دارند، سهیم شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: اهدای خون کاری کاملا داوطلبانه است چراکه خون به شکل مصنوعی تولید نمی شود بنابراین باید از مردم شریف که همیشه پای کار فعالیت های داوطلبانه هستند کمک بگیریم و از طرفی باید شرایط اهدای خون را تسهیل کنیم.

دکتر پیوندی ابراز امیدواری کرد که افتتاح این مرکز شروع خوبی برای افزایش تعداد خون دهندگان و ترویج فرهنگ داوطلبی و ایثار باشد.

به گفته وی داوطلبان می توانند براساس تمایل و رشته تحصیلی خود به سازمان داوطلبان هلال احمر مراجعه کنند و به منظور حفظ حرمت و سلامت اهدا کننده خون، آموزش های لازم را فراگیرند و سپس به شکل داوطلبانه به چهار مرکز موجود در تهران مراجعه و با نظارت سازمان انتقال خون در این حوزه فعالیت کنند‌.

رئیس جمعیت و رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در این مراسم و به مناسبت سالروز اهدای خون، خون خود را اهدا کردند.