آگهی

اخبار / ستادی

با سفر رئیس جمهوری به گیلان؛ بیست و ششمین پایگاه امداد هوایی هلال احمر افتتاح شد

همزمان با سفر دکتر حسن روحانی، دو پروژه جمعیت هلال احمر شامل پایگاه امداد هوایی و آشیانه بالگرد استان گیلان در چاف و همچنین پایگاه امداد و نجات شهید برشنورد در شهرستان صومعه سرا با دستور رئیس جمهور به شکل ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

۵ ماه قبل

با سفر رئیس جمهوری به گیلان؛ بیست و ششمین پایگاه امداد هوایی هلال احمر افتتاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، آشیانه بالگرد شهرستان لنگرود که با هزینه پنج میلیارد تومانی به بهره برداری رسیده است، بیست و ششمین آشیانه جمعیت هلال احمر در کشور محسوب می شود. همچنین با افتتاح پایگاه امداد و نجات شهرستان صومعه سرا نیز تعداد پایگاه های جمعیت هلال احمر در استان گیلان به ۱۸ پایگاه رسیده است. این پایگاه در زمینی که توسط خیّرین اهدا شده، با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده که ۲۷۰ میلیون تومان آن از منابع استانی و ۴۳۰ میلیون تومان آن از محل منابع ملی جمعیت هلال احمر تامین شده است.

دکتر علی اصغر پیوندی در آیین افتتاح این دو پروژه اظهار کرد: ایران اسلامی سرزمینی پهناور و با اقلیمی متنوع و گوناگون است. کوهستان، دشتستان، کویر و دریا در چهار فصل سال تنوعی عجیب را در نوع حوادث احتمالی در این پهنه جغرافیایی رقم زده اند. بی گمان بدون تجهیزات به روز و نیروی انسانی کارآمد نمی توان از پس این تنوع در حوادث و مخاطرات برآمد.
تاثیر ویژه ناوگان هوایی در عملیات زلزله کرمانشاه و سقوط هواپیمای تهران-یاسوج
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به عملکرد ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر به خصوص در زلزله کرمانشاه و سقوط هواپیمای تهران یاسوج گفت: ناوگان امداد هوایی جمعیت هلال احمر در دو حادثه بزرگ یکسال گذشته یعنی زلزله کرمانشاه و سقوط هواپیمای تهران – یاسوج به خوبی نشان داد که ناوگان هوایی تا چه اندازه می تواند ابزاری توانمند برای امدادرسانی به حادثه دیدگان و انجام ماموریت های دشوار باشد.
وی ادامه داد: در حادثه زلزله کرمانشاه بالگردهای جمعیت هلال احمر با ۸۵ سورتی پرواز در طی دو روز اول توانستند جان ۱۹۴ نفر از مصدومین را در نقاط صعب العبور نجات دهند و بیش از ۵۵ هزار کیلوگرم اقلام امدادی را به حادثه دیدگان برسانند؛ موضوعی که بدون حضور ۱۰ بالگرد جمعیت هلال احمر در منطقه وسیع زلزله زده عملا امکانپذیر نبود. در حادثه تلخ سقوط هواپیمای تهران- یاسوج نیز در طول مدت ۱۲۸ روز عملیات سخت و نفس گیر در ارتفاعات ۴ هزارمتری و سرمای منفی ۲۰ درجه بالگردهای جمعیت هلال احمر با ۳۶۳ سورتی پرواز توانستند نقش موثری در عملیات جست و جو و انتقال امدادگران ایفا کنند.
پیوندی با اشاره به افتتاح بیست و ششمین آشیانه بالگرد جمعیت هلال احمر نیز اظهار کرد: اداره ناوگان امداد هوایی کاری دشوار و هزینه بر است. امروز به همت دولت تدبیر و امید و با دستور مبارک رئیس جمهوری بیست و ششمین آشیانه بالگرد جمعیت هلال احمر به مساحت بالغ بر دوهزار مترمربع و هزینه ای بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال افتتاح می شود. امیدواریم با همراهی ایشان و سایر مسئولان کشوری و استانی به زودی بتوانیم چرخه ناوگان امدادهوایی جمعیت هلال احمر را در سراسر ایران اسلامی کامل کنیم.
رئیس جمعیت هلال احمر در مورد پایگاه امداد و نجات شهرستان صومعه سرا نیز اظهار کرد: این پایگاه با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان به پایان رسید و با افتتاح آن تعداد پایگاه های استان گیلان به ۱۸ پایگاه افزایش پیدا می کند.
تقدیر رئیس جمهور از خدمات جمعیت هلال احمر
در ادامه دکتر حسن روحانی در مورد این دو پروژه با تقدیر از خدمات جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر در حوادث و سوانح فعالیت های ارزشمندی را انجام می دهد و همین طور در ایام عید نیز در جاده ها فعال است.
رئیس جمهوری اضافه کرد: دو پروژه ای هم که به آن اشاره شد پروژه های با اهمیتی هستند که با کمک مردم انجام شدند. این تجهیزات همواره باید برای امدادرسانی آماده باشند.
پس از دستور رئیس جمهوری آشیانه بالگرد هلال احمر توسط دکتر پیوندی و با حضور محمد حسین قربانی نماینده شهرستان آستانه اشرفیه و رئیس فراکسیون هلال احمر مجلس و همین طور مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود و پایگاه امداد و نجات صومعه سرا نیز توسط عیسی کلانتری به بهره برداری رسید.