اخبار / استانی

با هدف پیشگیری از آسیب‌های اعتیاد؛ طرح «یاریگران زندگی» در هلال‌احمر هرمزگان اجرا می‌شود

با حضور سرپرست جمعیت هلال احمر استان هرمزگان، جلسه هماهنگی طرح یاریگران زندگی برگزار شد.

۱ هفته قبل

با هدف پیشگیری از آسیب‌های اعتیاد؛ طرح «یاریگران زندگی» در هلال‌احمر هرمزگان اجرا می‌شود

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان؛ جلسه هماهنگی طرح یاریگران زندگی با حضور مهندس مختار سلحشور، سرپرست جمعیت هلال احمر استان هرمزگان، ابراهیم فرهادی، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استانداری هرمزگان و سحر رفیعی بندری، معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

ابراهیم فرهادی، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان گفت: در طرح یاریگران زندگی سه مقوله فرهنگ پیشگیری، درمان و صیانت از معتادین در دستور کار قرار دارد. دانش آموزان بخشی از جامعه هدف این طرح را شامل می شوند از این رو آموزش های لازم به منظور آگاه سازی این قشر در دست اجراست تا ضمن فراگیری آموزش های مرتبط، نحوه مقابله با آسیب‌های اجتماعی را به دیگران آموزش دهند.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص استان و ورود اقشار مختلف به هرمزگان، اصل پیشگیری از اعتیاد مورد تاکید است که در راستای اجرای طرح پیشگیری، همکاری جمعیت هلال احمر را با استفاده از تمام ظرفیت می طلبد.

در ادامه مهندس سلحشور، سرپرست جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اهمیت اجرای طرح یاریگران زندگی، بر همکاری تمام و کمال جمعیت هلال احمر به منظور اجرای هرچه بهتر این طرح تاکید کرد.

وی گفت: پیشگیری از اعتیاد در جامعه یکی از اهداف مهم جمعیت هلال احمر است که برنامه های متعددی به منظور کاهش این معضل خانمان سوز در دستور کار دارد. امروز مواد مخدر در اشکال گوناگون در جامعه ما بروز و ظهور پیدا کرده و هلال احمر در راستای آگاهی‌بخشی جوانان و جامعه در کنار سایر دستگاه‌ها فعالیت می‌کند.