اخبار / حوادث

با کمک امدادگران خراسان جنوبی ۶ عشایر مفقود شده در سربیشه پیدا شدند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با کمک نیروهای امدادی ۶ چوپان و عشایرمفقود در شهرستان سربیشه پیدا شدند.

۱ هفته قبل

با کمک امدادگران خراسان جنوبی ۶ عشایر مفقود شده در سربیشه پیدا شدند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، اسعد زاده در خصوص اقدامات چند ساعت گذشته هلال احمر برای سیل زدگان شهرستان سربیشه، اظهار داشت: در پی اعلام  مردمی در خصوص مفقودی ۶ تن از چوپانان و عشایر منطقه دهن رود درح، نیروهای امدادی به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: با توجه به بارندگی شدید شب گذشته و طغیان رودخانه ها و تاریک شدن هوا تلاش برای یافتن آنها تا امروز ادامه یافت و نیروهای امدادی هلال احمر، به همراه نیروی انتظامی ،ارتش و سپاه، بعد از ساعت ها جستجو سرانجام در ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح مفقودین پیدا و تحویل خانواده هایشان شدند.

وی در خصوص اقدامات چند ساعت گذشته هلال احمر در خصوص سیل زدگان شهرستان سربیشه از ارسال خوار وبار به «دهن رود» سربیشه خبر داد و افزود: در مجموع ۱۰چادر، ۲۰ موکت و ۲۰ پتو به روستای کاخک و ۳۳ بسته غذایی ۷۲ ساعته  بین مردم روستای کاخک توزیع شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، با بیان این که ۲۳ نفر از مردم در خطر جدی سیلاب گرفتار شده بودند،خاطر نشان کرد: این تعداد با تلاش نیروهای امدادی از مرگ حتمی  نجات یافتند و اکنون امدادگران هلال احمر برای ارزیابی بیشتر به منطقه اعزام شده اند تا افراد درگیر سیلاب در اماکن امن مستقر شوند.

اسعدزاده با اشاره به این که ۳۰ نجاتگر هلال احمر استان در قالب  ۶ تیم امدادی خدمات امدادی در شهرستان سربیشه ارایه می دهند.خاطر نشان کرد: روستاهای کاخک، چاه خزاعی، چاه صباغ، چاه گویان تخلیه شدند و ساکنان روستای کارشک در کنار مزار اسکان داده شدند و تعدادی به محل استادیوم درح اعزام شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از مدیریت بحران استان خواست تا از تردد  غیر ضروری خودروها در مسیر رودخانه و سربیشه خودداری کند.