اخبار / استانی

با اجرای «نذرآب۲» انجام شد؛ ۱۲۰ تانکر آب برای مردم درگیر خشکسالیِ سیستان و بلوچستان از سوی خیرین قم

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم از برگزاری جلسه هماهنگی اجرای کاروان سلامت هلال احمر استان قم و طرح ملی نذر آب ۲ در بخش سرباز، روستای پشامک سیستان و بلوچستان خبر داد.

۴ هفته قبل

با اجرای «نذرآب۲» انجام شد؛ ۱۲۰ تانکر آب برای مردم درگیر خشکسالیِ سیستان و بلوچستان از سوی خیرین قم

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ امیرحسین علیمردانی گفت: مرداد سال گذشته توفیق حضور در سیستان و بلوچستان را داشتیم و در حال حاضر هلال احمر استان قم در طرح نذر آب مشارکت دارد تا امکانات لازم را فراهم و خدمات را در ۴ بخش آموزشی، فرهنگی، درمانی و حمایتی به مردم مناطق محروم سیستان و بلوچستان ارائه کند.

وی گفت: مقرر شده است تا با کمک خیرین ۱۲۰ تانکر آب تامین شود و با حضور یکی از خیرین در منطقه، توزیع ۳۰ تن آرد نیز انجام شود.

سلیم کدخدا، فرماندار شهرستان سرباز در ادامه این نشست گفت: وظیفه همه ما خدمت است. هلال‌احمر قم خدمات ارزنده ای دارد و هر بار حضور شما تجربه ای جدید در فرهنگ نوعدوستی و مهروزی را تزریق می کند. 

وی گفت: افتخار می‌کنم در کنار شما به عنوان یک داوطلب همراه باشم چون نفس فعالیت های هلال احمر تفاوت های زیادی با فعالیت نهادهای دولتی دارد، این نیروها دیدگاه جهانی و انسانی و فرادینی و جهان شمولی دارند. ویژگی دوم هلال احمر امورات شفاف و سنجیده و مطالعه شده است و با همه امکانات و تجهیزات در خدمت اجرایی طرح نذر آب هستیم.

فرماندار شهرستان سرباز خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات مهم منطقه، درمان است. بیماری های روده ای و عفونتی به دلیل کمبود اطلاعات بهداشتی و شبکه آب در این منطقه شیوع دارد. همچنین یکی از انتظارات ما همراهی هلال احمر در رفع مشکلات فرهنگی و ارتقای آموزش در منطقه به خصوص در روستاهای آسیب پذیر و مناطق کم برخوردار است.

مقرر شده است کاروان سلامت هلال احمر استان قم به منظور اجرای طرح ملی «نذر آب ۲» از ۳۰ مرداد تا ۳ شهریور ماه در مناطق کم برخوردار سرباز در استان سیستان و بلوچستان حضور یابد.