اخبار / استانی

برخورداری ۷ هزار تن از خدمات درمانی و دارویی با اجرای طرح کاروان سلامت در گیلان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : با اجرای ۲۴ طرح کاروان سلامت و حضور پزشکان ، پیراپزشکان و اعضای هلال احمر در مناطق کم برخوردار ۶۲۶ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال داروی رایگان در اختیار مردم مناطق کم برخوردار قرار گرفت.

۱ ماه قبل

برخورداری ۷ هزار تن از خدمات درمانی و دارویی با اجرای طرح کاروان سلامت در گیلان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، مهدی ولی پور گفت: از ابتدای بهمن با اجرای طرح سلامت در ۲۴ روستای کم برخوردار گیلان بیش از ۷ هزار نفر از خدمات درمانی، دارویی، حمایتی، آموزشی و معیشتی این طرح برخوردار شدند.

ولی پور بیان کرد: پزشکان و کارشناسان حاضر در این طرح به ساکنان خدماتی از قبیل ویزیت رایگان ، مشاوره روانشناسی ، تجویز داروی رایگان ، بهداشت محیط و مشاوره بهداشتی ارایه کردند.

وی بیان کرد در طرح کاروان سلامت خدمات درمانی و پزشکی و مشاوره با حضور ۱۵۱پزشک عمومی ، متخصص ، دندانپزشک و پیراپزشک اجرا شد که ۶۲۶ میلیون ریال داروی رایگان با تجویز پزشکان در اختیار بیماران نیازمند قرار گرفت.

اجرای طرح نیابت دیدار با خانواده معظم شهدای گرانقدر، برگزاری دوره آموزش همگانی کمک های اولیه ،اجرای طرح پیمان” پیشگیری از اعتیاد “برای نوجوانان روستا و مقاطع متوسطه اول و دوم ، راهنمایی ،ابتدایی و فضای دوستدار کودک برای پیش دبستانی و تیم سحر برای کلیه دانش آموزان مدارس ، تهیه لباس برای دانش آموزان و اسباب بازی برای کودکان ، اهدای لوازم بهداشتی از دیگر فعالیت های این طرح بود .

مهدی ولی پور افزود: در این طرح علاوه بر پزشکان ۱۴ سازمان مردم نهاد، اعضای جوان، مربیان امداد و کمک های اولیه، اعضای تیم درمان اضطراری با حضور در ۲۴ روستا خدمات مشاوره ای ، آموزشی ، درمانی و حمایتی را انجام دادند .

افتتاح ۲۴ خانه هلال روستایی هلال احمر گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : از آغاز دهه مبارک فجر تاکنون ۲۴ خانه هلال در ده شهرستان استان افتتاح شد که در حال حاضر ۱۶۰ خانه هلال در مراکز دهستان ها و روستا های بالای ۲۰۰ خانوار افتتاح شده است .

مهدی ولی پور افزود: ساماندهی و آموزش داوطلبان، ارائه آموزش های عمومی به مردم با هدف ایجاد آمادگی در زمان وقوع حوادث احتمالی ، مبارزه با آسیب های اجتماعی از جمله اهداف تاسیس خانه هلال به شمار می رود.

وی ضمن تاکید بر اینکه فعالیت های خیرخواهانه و بشر دوستانه باید در جامعه ترویج داده شود اظهار داشت: به منظور تحقق این هدف راه اندازی خانه هلال در سطح مراکز دهستانها ، محلات و شهرهای گیلان در اولویت فعالیتهای جمعیت هلال احمر استان می باشد. پرستش با اشاره اینکه راه اندازی خانه هلال در دیگر نقاط روستایی در دست اقدام قرار دارد گفت : راه اندازی خانه های هلال در گیلان از آنجائیکه این استان یکی از مناطق حادثه خیز کشور به شمار می رود از اهمیت ویژه ای برخوردار است.