اخبار / ستادی

بررسی مشکلات جوانان مناطق محروم سیستان و بلوچستان در سفر سرپرست سازمان جوانان/ دیدار دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر و استاندار سیستان و بلوچستان با دبیران کانون های دانشجویی و جوانان

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در سفر به استان سیستان بلوچستان و شهر زاهدان در جلسه هم‌اندیشی با کانو‌ن‌های دانشجویی شرکت کرده و علاوه بر بازدید از مناطق محروم این استان، پای درد و دل این کانون‌ها و اعضای سازمان جوانان استان نشست.

۴ هفته قبل

بررسی مشکلات جوانان مناطق محروم سیستان و بلوچستان در سفر سرپرست سازمان جوانان/ دیدار دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر و استاندار سیستان و بلوچستان با دبیران کانون های دانشجویی و جوانان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ رضا بامداداصل هدف خود از سفر به این استان را کم کردن فاصله شهرستان‌های بی بضاعت و تهران دانست و گفت: توجه به نیازهای جوانان مناطق محروم در اولویت کاری سازمان جوانان قرار دارد و سفر به زاهدان آغازگر سفرهای استانی سازمان جوانان برای رفع محرومیت در استان های محروم است.

از دیگر برنامه های این سفر حضور در همایش یاریگران زندگی که با حضور سردار مومنی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر، استاندار سیستان و بلوچستان، مسئولین کشوری و استانی فعال در حوزه مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی با شعار” یاریگر هم باشیم”؛ بود. در حاشیه این همایش سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به همراه معاون دانشجویی و جوانان این سازمان  در مورد اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌ کانون‌های دانشجویی و جوانان با دبیران این کانون‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در سفر به استان سیستان و بلوچستان، علاوه بر حضور در همایش یاریگران زندگی به همراه سردار مومنی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر و استاندار سیستان و بلوچستان با دبیران کانون های دانشجویی و جوانان استان دیدارکرد.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در این دیدار گفت: استان سیستان و بلوچستان به عنوان بزرگترین و جوانترین استان کشور است و برنامه کاری من تحقق منویات مقام معظم رهبری در مورد گام دوم انقلاب اسلامی و اجرای اساسنامه سازمان است.  با توجه به شرایط کنونی اجتماعی و فرهنگی جامعه، زمان زیادی را برای انجام کار تخصصی با کمک جوانان فعال سازمان جوانان در این حوزه صرف خواهم کرد. برقراری صلح، تفاهم و دوستی میان ملت‌ها و مذاهب، تسکین آلام بشری، تامین احترام، حمایت از زندگی و سلامت انسان ها، هدف اصلی سازمان جوانان هلال احمر است.

بامداد اصل گفت: کانون های دانشجویی و جوانان برای جوانان فضایی دوستانه فراهم می‌کنند تا بتوانند ایده‌هایشان را به اجرا درآورند و کار گروهی، ارتباطات اجتماعی، همکاری و مدیریت را تجربه کنند، خودشان را محک بزنند، نقاط قوت و ضعفشان را بشناسند و توانایی‌های اجتماعی‌هایشان را ارتقا بدهند. در کنار همه اینها کانون‌ها با نگاه بشردوستانه و کار داوطلبانه نقش مهمی در حل مشکلات دانشجویی، روستایی و گروه‌های دیگر دارند.

اسکندر مومنی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر هم در این دیدار گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عزم جدی و مصممی در مبارزه با مواد مخدر دارد. رهبر انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) مبارزه با مواد مخدر را جهادی بزرگ نامیده‌اند، لذا باید نهادهای فرهنگ‌ساز کشور دست به دست هم داده و با تلاش جهادی و همت روزافزون یاریگر هم باشند و در امر مبارزه با مواد مخدر تلاش کنند. رهبر معظم انقلاب تاکید خاصی به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه مواد مخدر دارند و رئیس جمهوری نیز اهتمام ویژه‌ای به این امر دارند و در جلسه اخیر ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز بر همه ابعاد مختلف مبارزه با مواد مخدر همچون انسداد مرز، درمان و کاهش آسیب‌های اجتماعی، ساماندهی معتادان متجاهر و اجرای طرح یاریگران زندگی تاکید کردند.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: میانگین آمادگی مردم سیستان و بلوچستان برای مشارکت اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر از میانگین کشور بیشتر و حاکی از آن است که مردم این خطه، خطرات آسیب اعتیاد را می‌دانند، پس راه حل مقابله با این بلیه اجتماعی و جهانی، همگانی شدن مبارزه با مواد مخدر است.