اخبار / ستادی

ارزیابی مجدد طرح‌های سازمان جوانان هلال احمر

سرپرست سازمان جوانان هلال احمر برنامه های جدید مدیریتی این سازمان را تشریح کرد.

۱ ماه قبل

ارزیابی مجدد طرح‌های سازمان جوانان هلال احمر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری مهر؛ علی گنج کریمی در خصوص برنامه‌های جدید سازمان جوانان گفت: این سازمان برنامه‌های متعدد کشوری، منطقه‌ای، محلی، بومی و روستایی دارد. برنامه‌های در سطح ملی این سازمان شامل طرح «دادرس»، «تیم‌های سحاب» به معنی سامانه حرکت امدادی بشردوستانه، اقدامات حوزه امور اجتماعی و ایجاد کسب‌ و کارهای خرد و کارآفرینی است.

وی با بیان اینکه در اولین اقدام برای سازمان، این طرح‌ها را دسته‌بندی و به ۱۱ استان ابلاغ شد، تصریح کرد: به تمامی استان‌ها اعلام شده که اولویت اجرای طرح ها باید با به کارگیری جوانان و دانشجویان باشد. به علاوه ارزیابی مجدد طرحهای قبلی و بررسی نقاط قوت و ضعف آنها انجام می شود تا با الگوی جدید بتوانیم سازمانی مؤثر تر داشته باشیم. این برنامه‌ها در قالب یک طرح دو ساله در زیرمجموعه برنامه پنج ساله جمعیت هلال‌احمر انجام خواهد شد.

سرپرست سازمان جوانان هلال‌احمر در مورد تیم‌های سحاب گفت: وظیفه اصلی این تیم‌ها، حمایت‌های روانی و اجتماعی در مناطق آسیب‌دیده و محروم است تا بتوانیم در شرایط بحرانی قشر آسیب‌دیده را هر چه سریعتر به حالت عادی بازگردانیم.

وی در خصوص اقدامات سازمان جوانان هلال‌احمر برای کارآفرینی گفت: پیشتر رویدادی برای ایجاد شتاب‌ دهنده‌ها در کسب و کارهای خرد برگزار شد و در حال حاضر با همکاری سازمان اجتماعی کشور، در حال ایجاد این شتاب‌ دهنده‌ها هستیم.

گنج کریمی درباره برنامه‌های این سازمان در هفته کودک نیز اظهار داشت: در مهرماه سال جاری، هفته جهانی کودک را پیش‌رو خواهیم داشت که این برنامه با مشارکت و همراهی کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر برگزار خواهد شد. علاوه بر این، با توجه به آغاز سال تحصیلی، زنگ «صلح و دوستی» نیز همزمان با اول مهرماه در مدارس زده خواهد شد.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان مهم‌ترین گروه هدف سازمان جوانان هستند و غفلت از آنها، برابر با غفلت از آینده خواهد بود. در حال حاضر فعالیت ما در مدارس دولتی است اما به مدارس غیرانتفاعی نیز برای جذب نیرو و همکاری با آن ها، اعلام آمادگی کرده‌ایم.