اخبار / استانی

برپایی ایستگاه آموزش همگانی کمک های اولیه در یزد / دیدار با خانواده شهید «محمد دهقان»

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد از برپایی ایستگاه آموزش همگانی کمک های اولیه، ایستگاه سلامت و فضای دوستدار کودک در پارک آزادگان یزد به مناسبت هفته هلال احمر خبر داد.

۴ ماه قبل

برپایی ایستگاه آموزش همگانی کمک های اولیه در یزد / دیدار با خانواده شهید «محمد دهقان»

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ سید مهدی حسینی اظهار داشت : ایستگاه آموزش همگانی کمک های اولیه، ایستگاه سلامت و فضای دوستدار کودک همزمان با آخرین روز از هفته هلال احمر در پارک آزادگان شهر جهانی یزد به همت اعضا جوانان و امدادگران هلال احمر شهرستان یزد برپا که با استقبال خوب از مردم همراه شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد  اظهار کرد: در این برنامه که اعضای جوانان و مربیان جمعیت هلال احمر شهرستان یزد حضور داشتنددر ایستگاه های آموزش همگانی مباحثی از قبیل ارزیابی واحیای قلبی و ریوی، خفگی و مانور هایملیخ و… به عموم مردم به صورت عملی آموزش داده شد.

حسینی گفت : ایستگاه سلامت و ارائه خدمات سلامت همچون تست فشار خون، تست قند خون، ارائه مشاوره سلامت و … در این برنامه اجرا شد .

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد خاطر نشان کرد : همچنین ایستگاه های فضای دوستدار کودک با موضوعات صلح و دوستی، بشردوستی و…. برای کودکان و نوجوانان در کنار این برنامه برپاشد.

دیدار جوانان و امدادگران هلال احمر ابرکوه با خانواده شهید امدادگرمحمد دهقان

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه از دیدار اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر ابرکوه با خانواده شهید امدادگر محمد دهقان  در هفته هلال احمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ خلیل اکرمی اظهار داشت : درهفته هلال احمر پرسنل، جوانان و امدادگران هلال احمر شهرستان ابرکوه با خانواده شهید امدادگر محمد دهقان دیدار و با پدر و مادر این شهید امدادگر به گفتگو پرداختند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه گفت : خانواده‏ شهدای ۸ سال دفاع مقدس از نظر تاثیر و ارزش رفتار و حرکات، فقط با خود شهدا قابل مقایسه هستند و این افتخار بزرگی است که جوانان هلال احمر خود را خادمان عطر خوش بوی به جای مانده از شهدا بدانند.

وی در ادامه اظهار داشت: ارزش مادران و پدران، همسران و فرزندان و بازماندگان که حرمت خون شهیدشان را حفظ کردند و خودشان با صبرشان، با گذشتشان مظهر دیگری شدند از فداکاری در پیشبرد اهداف انقلاب، این است که یکی از مؤثرترین و نقش‏آفرین ‏ترین عناصر کشور هستند.

نقش محوری هلال احمر در ارائه آموزش به مردم  

فرماندار تفت  ضمن بازدید از  بخش های مختلف جمعیت هلال احمر این شهرستان از زحمات کارکنان این جمعیت تقدیر و تشکر  کرد.

محمد محامدی فرماندار شهرستان تفت در هفته هلال احمر با حضور در جمعیت هلال احمر شهرستان تفت از خدمات پرسنل آن مجموعه تجلیل کرد .

فرماندار تفت در نشستی با رئیس و کارکنان هلال احمر شهرستان تفت در جریان روند فعالیت های این جمعیت در واحدهای امداد و نجات ،داوطلبان و جوانان و اقدامات صورت گرفته در زمینه خدمات امدادی ، جذب و سازماندهی اعضا و داوطلبان و کمک رسانی قرار گرفت .

محامدی در این نشست نقش هلال احمر در آمادگی و ارائه خدمات لازم ، قبل و بعد از وقوع بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه  و کمک رسانی به حادثه دیدگان و همچنین ارائه آموزش های لازم به شهروندان محوری و بر جسته عنوان کرد و گفت: این نهاد غیر دولتی با پشتوانه مردمی خویش تاکنون خدمات ارزشمندی را در این خصوص ارائه کرده است .

فرماندار تفت خاطرنشان کرد: جمعیت هلال‌احمر با برخورداری از توانایی بالای نیروی انسانی، امکانات پشتیبانی و تجهیزاتی می‌تواند نقش مؤثری در امدادرسانی در اقصی نقاط کشور داشته باشد.

در ادامه این بازدید فرماندار تفت از نزدیک در جریان فعالیت های پرسنل این مجموعه قرار گرفت و در پایان با اهدای لوح تقدیر از زحمات این عزیزان قدردانی نمود .