آگهی

اخبار / استانی

برگزارى کارگاه یک روزه تابستان ایمن در تفرش

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان تفرش از برگزارى کارگاه یک روزه تابستان ایمن و راه اندازى کمپین نه به آتش سوزى در شهرستان تفرش خبر داد.

۱ ماه قبل

برگزارى کارگاه یک روزه تابستان ایمن در تفرش

به گزارش روابط عمومى جمعیت هلال احمر استان مرکزى؛ زیبا حاجى محمدى گفت: در نیمه اول تیرماه سال جارى، این برنامه با همکاری واحد جوانان و همراهی اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان تفرش به مدت  یک روز در پارک باغ ملی تفرش از ساعت۱۸ تا ۲١ با حضور مسئولین شهرستان انجام شد.

حاجى محمدى عنوان کرد: آموزش و آمادگی در برابر مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی و افزایش سطح اطلاعات لازم در حوادث و سوانح ازمهمترین اهداف برگزاری این کارگاه بود.

وى گفت: این کارگاه ها در چهار بخش با موضوعات گرمازدگی و گزیدگی ها، احیای قلبی_ریوی، آسیب های اندام و تروما، آموزش سنجش فشار خون  جهت فراگیران و همچنین ایستگاه کودک به همت واحد واحد جوانان جمعیت هلال احمر با آموزش صحیح پناهگیری درنقاط امن و نقاشی مرتبط با این موضوع کودکان را در جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی در بلایا آموزش داد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان تفرش گفت: به همت بانوان فعال جمعیت هلال احمر نیز ایستگاه غذای سالم باهدف معرفی غذاهای تفرش و توجه به سلامت غذاهای مصرفی برپا شده و گیاهان دارویی که توسط بانوان تهیه شده بود نیز جهت عرضه در معرض دید عموم قرار گرفت.

حاجى محمدى گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و عدم توجه برخی شهروندان و مسافران به نگهداری و محافظت از طبیعت تفرش واحد جوانان جمعیت با هدف جلوگیری و ایجاد پیمان برای عموم شهروندان از کمپین “نه به آتش سوزی در طبیعت ” رونمایی کردند.

وى گفت: این کمپین با حضور محمدرضا حیدری تفرشی منتخب شورای عالی و عضو هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان مرکز، سرکار خانم بیاتی رئیس شورای اسلامی شهرستان و جمعی ازمسئولین شهرستانی افتتاح شد.

حاجى محمدى گفت: در پایان از میان شرکت کنندگان که با حضور در کارگاه های آموزشی به سوالات مطرح شده پاسخ صحیح داده بودند باقرعه کشی هدایایی به رسم یادبود اهدا گردید.

وى گفت: جمعیت هلال احمر تفرش در نظردارد با برگزاری کارگاه های مداوم در سطح شهر در جهت ایجاد آمادگی شهروندان گام بردارد تا شاهد کاهش آسیب های مخاطرات باشیم.