اخبار / ستادی

برگزاری آیین تجلیل از خادمین سیل گلستان/ ۴۱ میلیارد تومان کمک‌های غیرنقدی مردمی به سیل‌زدگان گلستان

آیین تجلیل از خادمین سیل گلستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان و سایر مدیران ارشد کشوری و استانی، خیرین و اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر در محل سالن ورزشی جمعیت هلال احمر گلستان برگزار شد.

۴ هفته قبل

برگزاری آیین تجلیل از خادمین سیل گلستان/ ۴۱ میلیارد تومان کمک‌های غیرنقدی مردمی به سیل‌زدگان گلستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان در آیین تجلیل از خادمین استان نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان ضمن تبریک عید سعید غدیر خم عید ولایت گفت: سیل گلستان خسارت بار بود اما مردم ما، روحانیون، دانشگاهیان و همه ی اقشار مردم در کنار هلال احمری ها کمک و دستگیری کردند و این یک کار بسیار بزرگ و الهی است.

آیت الله نورمفیدی افزود: از همه عزیزان که در جریان سیل کمک کردند و از جوان های داوطلبی که همت جانانه کردند و از مردان و زنان و هنرمندان و از همه مردم قدردانی می شود.

۴۱ میلیارد تومان کمکهای غیرنقدی مردمی به سیل زدگان گلستان

همچنین در این آیین مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: آغاز امسال گلستان با حوادث متعددی روبه‌رو بود و در این اتفاقات تمام ظرفیت ها گرد هم جمع شدند تا به مردم امدادرسانی کنند.

هروی با بیان این که مردم کشور ۴۱ میلیارد تومان به مردم سیل زده گلستان کمک کردند گفت: در مدت سیل ۳۴ فروند قایق در شهرهای سیل زده بکارگیری شد، در سیل گلستان ۶۴ هزار و ۷۵۷ نفر امدادرسانی شدند. ۱۰ هزار و ۴۸۴ امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر در این مدت به مردم خدمت رسانی کردند. ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر اسکان داده شدند و امدادگران هلال احمر دو هزار و ۳۵ خانه را از آب تخلیه کردند.

او تصریح کرد: ۱۰ بالگرد (۶ بالگرد هلال احمر و چهار بالگرد نیروهای مسلح) با ۴۵۰ سورتی پرواز به شهرهای سیل زده کمک کردند و ۲۸۵ تن اقلام زیستی و تغذیه ای و دو هزار نفر نیرو را جابجا کردند و ۳۶ هزار و ۵۰۰ بسته غذایی و هفت هزار و ۳۰۰ چادر بین مردم توزیع شد.

او در پایان گفت: هزار اقلام معیشتی هم در حال توزیع بین سیل زدگان است و هزار قلم دیگر هم در این هفته به گلستان خواهد رسید.